ISSN 1337-8481

piatok, 21. júna, 2024

Nelegálny alkohol skončil v rukách hliadky

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Colný úrad Trnava/FS SR  |MM|Takmer 3 000 spotrebiteľských balení liehu zabezpečili ozbrojení príslušníci Colného úradu Trnava na diaľničnom hraničnom priechode Brodské. Našli ich pri kontrole nákladného priestoru dodávky  prichádzajúcej z Českej republiky. Alkohol nebol označený platnou slovenskou kontrolnou známkou.

Ozbrojení príslušníci finančnej správy zo Stanice colného úradu Senica – centrála vykonávali v stredu 1. februára v poobedňajších hodinách na hraničnom priechode v Brodskom, v smere z Českej republiky, bežnú kontrolu zameranú na daňový dozor a colný dohľad. Počas nej zastavili modrú dodávku s českým evidenčným číslom. Pri kontrole nákladného priestoru vozidla hliadka zistila, že prepravuje spotrebiteľské balenia liehu bez slovenskej kontrolnej známky. Podľa predložených dokladov príjemcom mal byť odberateľ z Českej republiky.

Celkové množstvo, ktoré vodič prepravoval, bolo v rozsahu 2 905 spotrebiteľských balení liehu rôzneho druhu. Išlo najmä o vodku, rum a borovičku. Keďže išlo o alkohol, ktorý nebol v súlade so zákonom označený slovenskou kontrolnou známkou, príslušníci Colného úradu Trnava všetky spotrebiteľské balenia zabezpečili. Škoda na spotrebnej dani bola vyčíslená na takmer 2 000 eur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img