ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Spomaľovacie taniere na Krásnej a F. Kráľa opravovali už druhýkrát

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie mesta Sereď /  Pred necelým rokom pribudli v seredských uliciach nové spomaľovacie prahy tanierového typu, ktoré sú na rozdiel od klasických retardérov šetrnejšie k autám. Niektorému šoférovi, či šoférom, musia natoľko prekážať, že ich z vozovky opakovane demontovali.

Spomaľovacie prahy na cestách sú reakciou na málo rešpektu zo strany vodičov a ich prítomnosť názorovo rozdeľuje verejnosť. Aby však samospráva vyšla v ústrety opakovaným podnetom svojich občanov, umiestnila na ulice tanierové spomaľovače. 

„K osadeniu spomaľovacích prahov na konkrétne miesta sme pristúpili po získaní povolení od príslušných orgánov a následne sme postupovali podľa projektovej dokumentácie. Dnes, takmer rok po realizácii, musíme opakovane opravovať spomaľovače, čo mestu spôsobuje zbytočné náklady,“ vysvetlil Marián Šišo, vedúci oddelenia rozvoja mesta Sereď.

Upozornil, že „zdroje, ktoré mesto musí vynakladať na opravovanie spomaľovacích prahov, budú chýbať na iných položkách“.

foto: ORM Sereď

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Podla mna je na tej jednej ulici este malo retarderov. Treba tam doinstalovat este aspon 300 000 000 dalsich a zredukovat rychlost na – 400 km/h. Potom mozno ludia z tej ulice budu konecne spokojny ze im tam nikto „nelieta“.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img