ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Trnavská župa obhájila úspech v ankete o najatraktívnejšieho zamestnávateľa

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

TT SK |MM|  Trnavský samosprávny kraj sa umiestnil na druhom mieste v prestížnej ankete Najatraktívnejší zamestnávateľ a obhájil úspech z minulého roka. Do kategórie štátna a verejná správa bolo dokopy nominovaných dvadsať zamestnávateľov vrátane štyroch samosprávnych krajov. O víťazovi 11. ročníka ankety rozhodla verejnosť hlasovaním od 12. septembra do 31. decembra 2022.

„V ankete Najzamestnávateľ roka sme najúspešnejším spomedzi všetkých samospráv a obhajoba tohto titulu z minulého roka svedčí o tom, že Trnavský samosprávny kraj je rešpektovaným, spoľahlivým a stabilným zamestnávateľom na trhu práce. Obhájené skvelé druhé miesto spomedzi dvadsiatky zamestnávateľov v kategórii štátna a verejná správa je pre nás potvrdením, že zlepšujeme manažment ľudských zdrojov či starostlivosť o kolegov, vrátane rozvoja odborných aj osobnostných predpokladov. Zároveň je to pre nás motiváciou aj naďalej ponúkať uchádzačom atraktívne podmienky a priestor na kariérny, ako aj osobnostný rast. Toto prestížne ocenenie je výsledkom spolupráce kolegov nášho úradu v zmysle motta ´spolu tvoríme kraj´ a veľkým úspechom kolegov z odboru ľudských zdrojov,” povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Župa sa v rámci svojej stratégie rozvoja kraja sústredí na konkrétne oblasti, ako je vzdelávanie, zdravotníctvo, kultúra a cestovný ruch, sociálne služby či správa a údržba regionálnych ciest. Jej zamestnanci realizujú rôznorodé a zaujímavé projekty v prospech obyvateľov regiónu a tiež koordinujú činnosť takmer stovky župných organizácií.

Ako dodala riaditeľka Odboru ľudských zdrojov Úradu TTSK Dušana Sadloňová, „veľmi sa tešíme aj z tohtoročného ocenenia, ktoré je pre nás povzbudením do ďalšej práce i v oblasti personálnej politiky. Je pre nás dôležité, aby boli naši zamestnanci motivovaní a spokojní, pretože sú kľúčovým faktorom fungovania župy a opätovné dosiahnutie druhého miesta v tejto ankete odzrkadľuje nielen výsledky ich práce, ale i mieru ich angažovanosti v procese employer brandingu, za čo im patrí moje veľké ďakujem.“

Trnavský samosprávny kraj pri nábore zamestnancov uplatňuje objektívnu a veľmi efektívnu metódu pohovorov formou assessment centra. Na župnom úrade prebieha aj trainee program „Mladí na úrade“, vďaka ktorému majú študenti vysokých škôl jedinečnú príležitosť nadobúdať pracovné skúsenosti na viacerých organizačných útvaroch. Pre jednoduchší vstup na novú pracovnú pozíciu, či začlenenie do tímu, vytvoril kraj onboardingový program, v rámci ktorého má každý nováčik svojho mentora. Župa tiež pravidelne hodnotí a finančne odmeňuje výkony svojich zamestnancov. Okrem toho rozvíja ich zručnosti a znalosti prostredníctvom školení a kurzov a ponúka rôzne sociálne benefity či príspevky.

Trnavská župa zverejňuje pracovné príležitosti na portáli ISTP, na svojej webovej stránke, na svojom profile na profesionálnej sociálnej sieti LinkedIn a na portáli Profesia.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img