ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Múzeum holokaustu v Seredi predstavilo víťazov celoslovenskej výtvarnej súťaže

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Múzeum holokaustu /  Pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu pripravilo Múzeum holokaustu v Seredi so Združením Ester a Veľvyslanectvom štátu Izrael na Slovensku celoslovenskú súťaž s názvom My, deti dneška o časoch vojny.

Do súťaže sa mohli zapojiť žiaci základných skôl, študenti stredných škôl a gymnázií. Hlavným cieľom súťaže je zvýšenie povedomia mladej generácie o holokauste, ktoré mali možnosť prezentovať prostredníctvom výtvarných diel vytvorených ľubovoľnou technikou. Iniciátorkou projektu bola prezidentka klubu židovských žien ESTER Marta Györiová, ktorá oslovila Múzeum holokaustu v Seredi s myšlienkou realizácie súťaže k Medzinárodnému dňu pamiatky obetí holokaustu.

Celkovo sa do súťaže zapojilo 121 škôl z celého územia Slovenska, ktoré poslali na vyhodnotenie 477 prác, detí a mládeže vo veku od 6 do 19 rokov. Vybraných 25 víťazných prác bude vystavených v Múzeu holokaustu v Seredi od 26. januára 2023. Kvôli zachovaniu objektivity boli jednotlivé práce rozdelené do nasledovných kategórii: základné školy I. stupeň, základné školy II. stupeň, špeciálne školy, základné umelecké školy, stredné školy, stredné školy a gymnáziá a stredné umelecké školy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img