ISSN 1337-8481

piatok, 1. marca, 2024

Tretí týždeň zberu kuchynských odpadov od rodinných domov v Seredi. Ako reklamovať nevyvezené vedierko?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie mesta Sereď / 24. JAN 2023 /  Obyvatelia Serede z rodinných domov sa už môžu zapájajú do zberu kuchynských odpadov. „Ak sa stane, že im vedierko nevyvezú, prosíme, aby nám toto oznámili mailom na reklamaciebrko@sered.sk a uviedli svoju adresu. Operatívne bude zabezpečená náprava,“ vysvetlila Lucia Opátová z oddelenia životného prostredia mesta Sereď. Ďalším spôsobom je nevyvezené vedierko nahlásiť na mestský úrad telefonicky, kontakt: 031/7892094 klapka 279.

 

Ako zber biologicky rozložiteľných kuchynských odpadov, teda v skratke BRKO v Seredi funguje?

Ak bývate v bytovom dome, nájdete si vo svojom kontajnerovom stojisku hnedú zbernú nádobu, do ktorej kuchynské odpady vysypete.

Ak bývate na rodinnom dome, hnedé 10-litrové vedierko si vyzdvihnite na Zbernom dvore mesta na Cukrovarskej ulici. Kuchynské odpady doňho vhadzujte bez akýchkoľvek obalov, nepoužívajte ani ekologicky rozložiteľné vrecká. Naplnené vedierko vyložte vždy vo štvrtok pred siedmou hodinou rannou pred svoj rodinný doma a zberová spoločnosť zabezpečí v tento deň jeho vysypanie. Vedierko si doma vyčistite a je pripravené opäť slúžiť.

 

Čo je cieľom zberu kuchynských odpadov?

Ubrať zo zmesového odpadu, teda z čiernych nádob, čo najviac recyklovateľných položiek. Kuchynský odpad, sklo, papier, plast. Jedlé oleje, šatstvo, elektro, stavebný odpad. Toto všetko má možnosť byť druhotne zhodnotené, ak je oddelené od ostatných zložiek a uložené na správnom mieste. Čo sa nevytriedi, putuje na skládku odpadov a tieto odpady sa už čoskoro stanú extrémne drahé.

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img