ISSN 1337-8481

piatok, 1. marca, 2024

Matej Beňuš začína trénovať naplno

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Miroslav Košírer / Bratislava /  Matej Beňuš má pred sebou v nasledujúcej sezóne jasný cieľ – vybojovať si účasť na OH 2024 v Paríži. Na ceste k jeho splneniu musí uspieť v náročnom kvalifikačnom procese.

„Som po operácii kolena, dobieham, čo som zameškal. V zimnej príprave som veľa behal aj bežkoval na lyžiach, absolvoval som bežecké sústredenie v Rakúsku. Na vode pádlujem v Dunaji aj v Karlovej Vsi, pracujem v posilňovni. Prvým krokom bude dostať sa do slovenskej reprezentácie a potom na olympiádu, “ uviedol na stredajšej tlačovej konferencii člen Športového centra polície, strieborný medailista v C1 z OH 2016 Matej Beňuš.

O kvalifikačných kritériách informoval jeho tréner Matúš Hujsa: „Celá sezóna je špecifická v tom, že nás čaká globálna kvalifikácia na OH a súčasne aj interná kvalifikácia medzi Slovákmi na tieto olympijské hry. Ďalšou novinkou je, že vodný slalom je po prvý raz zaradený do programu Európskych hier (EH) v poľskom Krakove, kde má Slovensko tri miestenky. Sezóna bude dlhá a neštandardne ju budeme končiť v októbri na poslednom kole Svetového pohára. Tým, že zimnú prípravu začíname neskôr, sme jarnú prípravu posunuli do prvej polovice februára a marca. Hlavnými pretekmi, ktoré predchádzajú EH a internej kvalifikácii, sú domáce nominačné preteky na začiatku mája na tradičných miestach v Liptovskom Mikuláši a v Bratislave-Čuňove“.

 

Foto: Miroslav Košírer

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img