ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Kamionista šoféroval s takmer 3 ‰. Môže mu hroziť až 5 ročné väzenie

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 61 ročného vodiča nákladného auta.

V nedeľu popoludní mal muž na kamióne vojsť do areálu priemyselného parku v obci Kostolné Kračany. Jeho správanie sa nepozdávalo miestnemu bezpečnostnému zamestnancovi, a preto privolal policajnú hliadku.

Policajti vykonali s vodičom dychovú skúšku, pri ktorej mu v dychu namerali neuveriteľných 2,81 promile.

Policajti východniara ihneď obmedzili na osobnej slobode a previezli na policajné oddelenie. Kamionistu riešime v tzv. superrýchlom konaní a onedlho sa postaví pred sudcu. Ako vodičovi z povolania mu môže hroziť trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

 

NIELEN VODIČÁK ALE AJ ZAMESTNANIE A SLOBODA

Upozorňujeme najmä profesionálnych vodičov, že jazda pod vplyvom alkoholu je nielen nebezpečná, ale jej následky môžu byť pre nich likvidačné. So stratou vodičského preukazu totiž pravdepodobne prídu o svoje zamestnanie a v prípade trestného činu môžu nakoniec skončiť aj vo väzení.

Všetci vodiči buďte zodpovední voči sebe aj okoliu a nikdy nesadajte za volant pod vplyvom!

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. „môže hroziť trest“ – a to je problém, on už mal totiž sedieť s hromadou ďalších jemu podobných čo každý týždeň pochytajú. No, žiaľ, realita je taká, že aj keď ich chytia tak ich hneď aj pustia a potom to na cestách vypadá tak ako vypadá …

  2. Martin, presne ako píšeš. Čo všetko im hrozí..
    Spomínam si na prípad autobusaka, ktorého cez víkend chytili ožraného (cez 1 ‰) v traktore. Ešte aj médiá sa ho zastávali, lebo je to otec detí a našťastie sa nič nestalo a aký je slušný, že nemal žiadne priestupky a bla bla..
    Ak busák si vedome sadne za volant ožratý, hoc aj v civile, prvý by mal ísť príkladným trestom! Lenže tu sa robí hon na bosorky za rýchlosť na diaľniciach, kde 140 na 110 je už na trest smrti.., ale nikto nerobí nič proti tomu, aby si debilmi nesadli ožratý za volant. Opäť a zas opakujem.. Akú policajnú akciu urobili, keď v jednom mesiaci bolo neuveriteľné množstvo nehôd a zabití kvôli alkoholu za volantom? Akurát sa zvýšil počet radarov!
    Čiže zas a opäť platí, keď si naje*ný, ale ideš povolenou rýchlosťou, si za vodou..

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img