ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Novoročná kampaň polície: Skoncuj s podvodníkmi

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  Štatistiky hovoria jasne: Slováci v dôsledku online podvodov a telefonických podvodov prichádzajú každý rok o desaťtisíce eur.

A príchodom nového roka sme preto pripravili kampaň, kde vysvetlíme nelogické súvislosti týchto podvodov. Nenaleťte jednoduchým trikom, ušetrí vám to vaše peniaze.

FALOŠNÝ POLICAJT, KTORÝ „OCHRÁNI“ VAŠE PENIAZE (1.)
Telefonický podvod s falošným policajtom podvodníci cielia najmä na seniorov. Modus operandi je väčšinou takéto: Podvodník zavolá obeti a oznámi jej, že hrozí krádež jej cenností a peniazov, pretože zlodeji sa zamerali na jej byt/dom. Následne ju ale upokojí s tým, že mu môže obeť ako policajtovi dôverovať a keď vyhodí von cez okno alebo balkón peniaze zabalené v igelitke, on tieto peniaze ochráni. V momente ako obeť vyhodí peniaze von oknom, sú nenávratne preč.

POLICAJTI NEPÝTAJÚ PENIAZE
Policajti si cez telefón nepýtajú peniaze. Ak vám zavolá policajt, je to pravdepodobne vtedy, keď vás chce predvolať na výsluch alebo oznámiť napríklad nájdenie stratenej alebo odcudzenej veci.
Pamätajte, policajt vás nikdy nežiada, aby ste mu dali peniaze.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. OCET 3. januára 2023, 16:04

    Samovýklad textu, vytrhnutie z kontextu, neschopnosť porozumieť čítanému textu, nulové kritické myslenie. Môžete mu tu vysvetlovať o separovanom zbere kuchynského odpadu, uprataní verejného priestranstva po sebe…to je príliš ťažké, nemá to čím pochopiť, je úplne v tomto bezradný…Konšpiračné weby majú u nás na ružiach ustlané.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img