ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Nie proti pravidlám, ale podľa zásluh.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

ŽUŽA
Na cintoríne v arménskom meste Spitak je medzi stovkami hrobov s rovnakým dátumom úmrtia – 7. decembra 1988 – jeden bez kríža, dátumu či fotografie. Na pamätníku je len meno: Žuža a busta hlavy psa.

Počas strašného zemetrasenia, ktoré si vyžiadalo životy 25 000 ľudí, dokázal obyčajný kríženec Žuža nemožné. Zachránila ročné dievčatko, ktoré s ňou skončilo pod troskami. Štyri dni (!!!) psík zohrieval bábätko svojím teplom. Keď záchranári zariadili minúty ticha, aby počuli živých ľudí pod hromadou kameňov a piesku, Zhuzha zavýjala…

Ale…
.
Zvieratá neboli prioritou záchrany, dôležitejší boli ľudia … A potom Zhuzha urobila niečo, čo nikdy predtým neurobila – trochu pohrýzla dieťa.
Dievča začalo plakať a vďaka tomu boli obaja – plačúce dieťa a vysilený pes – vytiahnuté z trosiek. A keď Žuža o 12 rokov neskôr zomrela, domáci ju pochovali na cintoríne Spitak medzi inými ľudskými hrobmi…
⁣⁣
Nie proti pravidlám, ale podľa zásluh.

Zdroj:FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img