ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

NDR – Nemecká demokratická republika, jeden zo satelitov bývalého ZSSR

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Nemecká demokratická republika bola jedným zo satelitov bývalého ZSSR a vlastne totalitnou diktatúrou.

Od rozdelenia vplyvov v povojnovej Európe, táto časť bývalého Nemecka prislúchala Stalinistickému režimu presadzujúcemu komunistickú ideológiu za každú cenu. Aj za cenu stoviek tisícov ľudských životov, strachu, tyranie, zatvárania politických odporcov do Gulagov na ďalekej Sibíri a podobne.

O Berlínskom múre a Blokáde Západného Berlína sme publikovali samostatné materiály.

Vrcholom „technickej vyspelosti“ východnej socialistickej časti Nemecka napr. v automobilovom priemysle, bol Vartburg s motorom pracujúcim na princípe náhodných výbuchov a bakelitové dvojtaktné dnes už skutočne kultové vozidlo  Trabant.

Včera nám do Múzea totality z Prahy bol doručený balíček obsahujúci niekoľko naozaj starých, no zachovalých a mimoriadne zaujímavých máp a plánov miest bývalej NDR.

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Video z Múzea totality:

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. debilek 16,13h a na co je diskusia oboznam nas,alebo tu chces citat len jednostranne nazory?ano to je teraz v kurze,len si sa zasekol v 70-80 rokoch.anonym nad tebou nikoho neurazal,len vyslovil nazor.tvoje vnimanie sa podoba diktatorskemu systemu kim-con una.

  2. NDR nebola satelitom z vlastnej vôle. Všetko bola dohoda výtazov druhej svetovej vojny ,aj preto bol socializmus v Československu a nielen v Československu.

  3. Pre Anonym 23. decembra 2022, 16:13

    Chceš sa hrať na demokrata, ale práve ty si ukázal, že si odchovaný v byvalom satelite ZSSR. Neznesieš iný názor a to ani taký, ktorý nikoho neuráža.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img