ISSN 1337-8481

sobota, 20. júla, 2024

Alkoholové excesy na cestách: Iba za sobotu sme odhalili 7 opitých vodičov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img
KR PZ Trnava |MM| Na cestách Trnavského kraja sa stalo za posledný týždeň 33 dopravných nehôd. Pri každej 6 nehode zistili policajti alkohol. Počet opitých za volantom sa nielen pri nehodách opäť zvýšil.
OPITÍ VODIČI ZAVINILI AJ 3 NEHODY
  • D. STREDA – 31 ročný vodič – kontrola hliadkou skoro ráno 2,65 promile
  • TRSTICE – nehoda – vodič narazil do stĺpu, v dychu mal 0,80 promile
  • HLOHOVEC- 45 ročný vodič – kontrola hliadkou 1,21 promile
  • VRBOVÉ- 36 ročný muž kontrola hliadkou 2,25 promile
  • ŠPAČINCE – nehoda – 30 ročný vodič nabúral iné auto – 1,98 promile
  • PIEŠŤANY – 43 ročný cudzinec – kontrola hliadkou – 1,52 promile
  • Š. STRÁŽE – havária vodiča s alkoholom nad 1 promile
6 VODIČOV SKONČILO V POLICAJNEJ CELE
Polícia, okrem jedného prípadu v obci Trstice, riešila všetkých vodičov v tzv. super rýchlom konaní za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Na mieste im policajti ďalšiu jazdu zakázali a na mieste im zadržali vodičský preukaz.
ALKOHOL ZA VOLATNOM, BEZ VODIČÁKU, PRÁCE…
V spoločnosti je stále tolerovaná myšlienka, že z trošky alkoholu či z malého pohárika, nenafúkam.
Nejde iba o to, koľko promile má vodič v krvi, ale o zodpovednosť, ktorú vodič berie na seba, keď si sadne opitý za volant.
Vplyv alkoholu na človeka je rôzny, a po nehode s ťažkými následkami a alkoholom za volantom to už nie je iba o opitom vodičovi, a jednom poldeci.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img