ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Policajná preventistka spolu s poštárkou oslovili v Seredi starších občanov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM| Aj v Trnavskom kraji realizujeme celoslovenský projekt Seniori, zbystrite pozornosť.

Policajná preventistka z Galanty spolu s poštárkou oslovili v meste Sereď niekoľko dôchodcov. Cestou po meste sa stavili aj v domove dôchodcov, kde letáčiky a základné informácie k podvodom odovzdali aj obyvateľom domova.

HLAVNÁ MYŠLIENKA PROJEKTU
„Cieľom projektu je, aby policajní preventisti v sprievode poštového doručovateľa osobne oslovili starších občanov, ktorí sa môžu stať potenciálnou obeťou podvodného konania. Apelujeme aj na príbuzných a ľudí, ktorí majú vo svojom okolí seniorov, aby sa s nimi o týchto nástrahách intenzívne rozprávali. V prípade, že im podvodníci zavolajú, aby to oznámili na známe číslo polície 158,“ pokračuje P. Lazarov.

Kriminálna polícia PPZ podľa svojich skúseností vybrala rizikové lokality, počet ktorých sa bude postupne rozširovať o ďalšie mestá a obce v rôznych častiach Slovenska. Policajní preventisti tak budú seniorov oslovovať za prítomnosti poštových doručovateľov, ktorí sú seniorom dôverne známi, priamo v ich obydlí. Pri priamom kontakte seniorov upozornia na obozretnosť pri vydávaní finančnej hotovosti neznámym osobám. Upozornení taktiež budú na najčastejšie spôsoby (modusy operandi), ktoré podvodníci použijú v úsilí pripraviť ich o celoživotné úspory.

„Na Slovenskej pošte v súčasnosti pracuje 4 113 poštových doručovateliek a doručovateľov, ktorí na tejto pozícii pôsobia v priemere 11 rokov. Za tento dlhý čas si vybudovali s klientmi – seniormi takmer osobný vzťah založený na vzájomnej dôvere. Pracovníci pošty si ako občania uvedomujú svoju povinnosť voči seniorom a zodpovedne prispievajú k ich ochrane. Participáciou na tomto projekte chce Slovenská pošta podporiť úsilie Policajného zboru o starostlivosť o tých najzraniteľnejších členov komunity, ktorí sú zvyčajne dlhoročnými klientmi pošty a splatiť im tak dlh za dlhoročnú lojalitu a spoluprácu,“ povedal Ľubomír Mindek, generálny riaditeľ Slovenskej pošty, a.s.

Úsilím polície je využiť všetky dostupné formy a prostriedky, ktorými je možné predísť páchaniu trestnej činnosti a to obzvlášť pri zraniteľnej skupine ako sú práve seniori. Veríme, že aj takýmito opatreniami sa nám podarí znížiť počet seniorov na poste obete trestného činu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img