ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

eRko tábor v Zubáku 2022

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Andrej Macho, VOC  /  Dobrodružný týždeň toto leto eRkári strávili v hornatom prostredí obce Zubák a pilierom tohto týždňa bolo rozvíjanie čností v táborovej škole Go(o)dfort v jednotlivých fakultách.

V pondelok sme spoznávali čnosti srdečnosť a radosť so sv. Mikulášom a sv. Filipom Nerim. Doobeda účastníci tábora absolvovali kolotoč stanovíšť, ktoré rozvíjali čnosť srdečnosť: srdečná pošta, výroba fakultného symbolu, divadielka, nezabúdajme na pochvalu, maľovanie a ozdobovanie srdiečok. Poobede absolvovali niekoľko kooperačných hier.

V utorok nás čakala túra, a preto hneď po raňajkách sme si predstavili tému dňa. Tento deň sa niesol spoznávaním čnosti trpezlivosť a úcta so sv. Teréziou z Lisieux a sv. Matkou Terezou. Na túru sme sa vybrali na Rozhľadňu na Tlstej hore. Počas celej cesty sme si vychutnávali horský vzduch a lesom sa niesol štebot našich menších či väčších turistov. V tento deň sme v rámci večernej modlitby na papierové srdiečka písali za čo ďakujeme svojim rodičom. Po večeri na záver turistického dňa sme sa všetci tešili na večerné kino.

V stredu sme spoznávali štedrosť a pracovitosť so sv. Alžbetou Uhorskou a sv. Jozefom. Doobeda sme absolvovali tvorivé dielne, ako napr. výroba náušníc, príveskov, modelovanie z hliny, výroba rámika na spoločnú fotku, vyfarbovanie erbov fakúlt a práca s technikou quelling. Taktiež kto chcel, mohol si vyrábať lietadielká a následne s nimi súťažiť na ihrisku. Poobede sme absolvovali stopovačku po dedine s názvom Spoznaj táborové miesto.

Vo štvrtok sme spoznávali čnosti vernosť, odvaha a čistota so sv. Mojžišom, bl. Zdenkou Schelingovou a bl. Ankou Kolesárovou. Doobeda tímy absolvovali 6 tematických stanovíšť ako napr. Vidím/nevidím, Jedna pani povedala, Odvážni aj po tme a pod. Taktiež sme ako celý tábor plnili tridsať rôznorodých úloh. Večer sme oslavovali 32. narodeniny eRka, čo sme zavŕšili táborovou opekačkou.

V piatok sme rozvíjali čnosť spravodlivosť a vďačnosť so sv. Oscarom Romerom a sv. Máriou Magdalénou. Doobedný program a aktivity boli zamerané na všímanie si, či je priebeh jednotlivých hier spravodlivý; posledná aktivita bola zameraná na vďačnosť – spájanie slov v jednotlivých jazykoch.

Čnosti spravodlivosť a vďačnosť sú v eRku úzko spojené s Dobrou novinou. Pozreli sme si prezentáciu a reportáž o Dobrej novine a rozvojových projektoch v Afrike. Následne sme si vyrábali náhrdelníky z papierového taniera, kráľovské koruny a farebné vrkôčiky.

Po absolvovaní večerného minikvízu a hodnoteniu dňa sme sa zúčastnili záverečnej sv. omše.

Večerný program pozostával zo záverečného ceremoniálu tábora. Spoločne sme si vyhodnotili celý týždeň, odovzdali sme si diplomy a spoločne oslávili narodeniny jedného nášho účastníka. Taktiež si účastníci vybrali ceny na pamiatku.

Ďakujeme sponzorom ako aj mestu Sereď za podporu a možnosť eRko tábor zrealizovať. Vďaka patrí tiež všetkým rodičom za materiálnu aj nemateriálnu podporu. Bol to náročný, ale zmysluplný týždeň ako pre deti, tak i pre dobrovoľníkov – animátorov.

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Vďaka všetkým ktorí sa nezištne venujú deťom v akejkoľvek zmysluplnej a užitočnej činnosti. Mám pocit že takých ľudí je čím ďalej tým menej

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img