ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Mikuláš v uliciach Paty

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Včerajšia sobota sa v Pate niesla v plnej predvianočnej, lepšie povedané mikulášskej nálade. Ulicami obce sa prevážal na koči Mikuláš so svojim sprievodom a rozdával deťom balíčky plné sladkostí, ktoré pripravili zamestnanci obecného úradu. Keďže balíčkov bolo viac ako 500, nevošli mu do koča všetky, tak mu pomáhalo pomocné auto, plné naložené vrecami. Po celých päť hodín mikulášsky konvoj sprevádzala vianočná hudba z miestneho rozhlasu. Mikulášsky koč zastavoval na ôsmych stanovištiach v obci, kde ho čakali detičky s rozžiarenými očkami. I keď nepríjemný chlad sa im vtieral pod zimné oblečenie, tentokrát to nikomu nevadilo. Mnohé z nich mali pre Mikuláša pripravené maľované obrázky, dopisy pre Ježiška a básničky, ba niektorí aj zaspievali. Poslednou zastávkou Mikuláša bolo priestranstvo pri novom kostole, kde sa konali Vianočné trhy. Medzi predávajúcimi boli aj žiaci základnej školy, ktorí sa na túto udalosť pripravovali celé dva týždne. Ich vianočné výrobky, ktoré ponúkali návštevníkom za symbolickú cenu, išli doslova na „dračku“. Výťažok z predaja venujú žiaci na zveľadenie areálu ZŠ.  S myšlienkou usporiadať vianočné trhy prišla pani Petra Százová s ďalšími dobrovoľníčkami, ktoré zároveň deti na trhy pripravovali.

Na trhoch sa objavili aj predajcovia s domácimi produktami a vianočným tovarom.

Nechýbal samozrejme ani horúci čaj, vianočný punč, varené víno, kapustnica a mnoho iného. Tu boli nápomocní hasiči a hasičky z DHZ Pata, ktorí aj vystavali stanové trhovisko.

V samom závere Mikuláš po zotmení rozsvietil vianočný stromček a detičky prvého stupňa ZŠ zaspievali  mikulášske a vianočné piesne.

Klobúk dolu a veľká vďaka všetkým, ktorí sa na príprave a priebehu tejto neskutočne dobre vydarenej akcie podieľali.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Peknu akciu zrobila obec Pata pod vedenim Starostu
    Uctovnika Valentu ,obzalovaneho z trestneho cinu za machinacie v uctovnicteve za tunelovania FC NITRA a. s. tam este trpite ci uz sa odstahoval ku svojim niektrorym laskam

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img