ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Mesto osadilo vianočné stromčeky. Rozsvietené budú na Mikuláša

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Najkrajšie sviatky v roku sa nezadržateľne blížia. K predvianočným prípravám v jednotlivých mestách a obciach patrí aj osadenie vianočných stromčekov na verejných priestranstvách. 

Slávnostnú atmosféru v meste Sereď už tradične dotvárajú dva stromčeky. Jeden skrášľuje Námestie slobody a druhý priestor pred kostolom sv. Jána Krstiteľa. Tento rok boli osadené v stredu 30.novembra 2022. Oba stromčeky darovala mestu rodina Priadková z Hviezdoslavovej ulice. Pani Magdaléna nám prezradila, že ihličnany osobne zasadila pred 33 rokmi. Ide o tisy, ktoré boli predpestované v škôlke a dovezené z obce Radobica okr. Prievidza. Stromčeky sa ujali a majestátne sa vynímali na ulici celé tri desaťročia. Žiaľ rokmi sa stali nestabilné a tak sa rodina z bezpečnostných dôvodov rozhodla s nimi rozlúčiť. Ihličnany darovali občanom mesta, aby ako symbol Vianoc niekoľko týždňov robili Seredčanom radosť. Na ich plnú krásu si ešte ale budeme musieť počkať. Rozsvietené budú až 6. decembra, kedy o 17:00 hod. na námestie zavíta Mikuláš.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img