ISSN 1337-8481

nedeľa, 19. mája, 2024

Ministri vnútra rokovali v Prahe

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MV SR |MM| Problematika nelegálnej migrácie bola dnes hlavnou témou pracovných raňajok ministrov vnútra Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska. Šéfovia rezortov vnútra sa stretli dnes (24.11.) v Prahe na pozvanie ministra vnútra ČR Víta Rakušana deň pred zasadnutím mimoriadnej Rady JHA (Rada pre spravodlivosť a vnútorné záležitosti), ktorá sa uskutoční zajtra (25.11.) v Bruseli.

Ústrednou témou rokovania v Prahe bola problematika nelegálnej migrácie. „Slovensko rozhodne nie je žiadnym vinníkom tejto situácie, Slovensko je obeťou tejto situácie. Rovnako ako my všetci tu v stredo-európskom priestore. Preto sme sa dnes stretli, a preto hľadáme cesty, ako znížiť čísla na západo-balkáskej migračnej trase tak, aby sme mohli mať zase umožnený voľný pohyb medzi jednotlivými štátmi,“ povedal dnes po rokovaní pred médiami minister vnútra ČR Vít Rakušan.

„Téma migrácie je celoeurópska a som rád, že aj dnes odzneli závery, ktoré sme spoločne s mojimi kolegami, ministrami vnútra, deklarovali aj na našom stretnutí, ktoré som zorganizoval k tejto problematike pred niekoľkými týždňami v Bratislave. Situácia na západo-balkánskej trase, ktorá ovplyvňuje naše krajiny, nie je jednoduchá a len spoločnou spoluprácou dokážeme boj proti nelegálnej migrácii zvládnuť,“ povedal minister vnútra SR Roman Mikulec.

„Robíme všetko pre to, aby hranice Schengenského priestoru neprekračovali nelegálni migranti. Pomáhajú nám v tom aj posily zo zahraničia, vrátane príslušníkov Policajného zboru zo Slovenska a ďalších krajín,“ povedal maďarský minister vnútra Sándor Pintér.

„Potrebujeme nastaviť právne a technické nástroje, aby sme dokázali ochrániť vonkajšiu hranicu Európskej únie, aby sme nepotrebovali tie opatrenia, ktoré sú v súčasnosti ako dočasné, teda hranice medzi našimi štátmi,“ vyjadril sa rakúsky minister vnútra Gerhard Karner.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img