ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

MÚZEUM TOTALITY má rok

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Práve rok uplynul od sprístupnenia súkromnej expozície  MÚZEA TOTALITY verejnosti. Z nápadu urobiť niečo zmysluplné a pre ďalšie generácie hodnotné v dovtedy nevyužitých priestoroch jednej z budov v súkromnom objekte, sa aj, vlastne hlavne po roku javí za veľmi rozumné rozhodnutie.

Nápad zriadiť MÚZEUM TOTALITY vznikol počas pomerne prísnych koronaopatrení znemožňujúcich nám cestovať po svete tak, ako sme cestovali do roka  2020.

A tak od marca predchádzajúceho roka do leta sme kompletne zrekonštruovali interiéry budovy so samostatným vchodom, postupne nakúpili šesťnásť rovnakých vitrín v IKEA, knižnicu o rozmeroch viac ako tri a pol krát tri a pol metra a ostatné do priestorov pasujúce vitríny, skrinky s policami a zabezpečili nenásilné osvetlenie výstavných priestorov. Už počas minuloročného leta sme múzeum zariadili všetkým potrebným, aby sme presne pred rokom mohli ohlásiť jeho existenciu pre verejnosť.

Za rok sa v priestoroch múzea vystriedalo cez tisíc návštevníkov a to napriek tomu, že ide o priestor súkromný a múzeum nemá a nateraz ani neplánuje zaviesť stále otváracie hodiny. V MÚZEU TOTALITY sa uskutočnilo niekoľko akcií, stretnutí a diskusií k významným udalostiam našej histórie a vďaka úrovni vystavených exponátov a vhodnosti interiérov nahrávali u nás takmer všetky televízie.

Múzeum sa v rámci priestorových možností bude rozrastať aj v nasledujúcom období. Za podporu srdečne ďakujeme všetkým fanúšikom a darcom exponátov a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia v priestoroch MÚZEA TOTALITY v Seredi.

 

                   

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Video z Muzea totality:

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Podľa môjho názoru: Vtedy bola skutočná demokracia, stačilo chodiť do práce, nerýpať do režimu a v pohode prežil každý slušný človek …. a samozrejme darebákom sa tu nepáčilo ….

  2. Anonym 3. decembra 2022, 10:28 úbohy pokrytec

    Môjmu dedovi zobrali celé hospodárstvo a role, ktoré môj pradedo nadobudol 15 ročnou drinou v amerike. Tomu ty hovoríš demokracia, diletant čo ani nevie čo to slovo znamená.

    V pohode si neprežil, rovno si umrel. Keby si ty vedel, koľko liekov slovenskí lekári museli na tajnáša preniesť z rakúska koľko život tým zachránili a koľko preto riskovali. Nebolo tu nič len tupá politická garnitúra a zaostalosť.

  3. 3. decembra 2022, 12:19 z USA sa ešte nikto nevrátil rozumnejší ako keď tam odchádzal ….
    Keď komunisti tomu tvojmu zobrali dedovi celé hospodárstvo tak si si o to jeho hospodárstvo mohol požiadať a teraz by ti ho vrátili a mohol by si na ňom orať a dorábať ….

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img