ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Policajti pomáhajú aj so stravou a liekmi. Situáciu v Kútoch naďalej riešime

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM| Príslušníci poriadkovej, železničnej, kriminálnej ale aj dopravnej polície sú neustále nasadení v službe a pomáhajú pri riešení migračnej krízy.

Policajti sú neustále na mieste a okrem zabezpečovania verejného poriadku koordinujú aj základnú zdravotnú starostlivosť či zabezpečenie stravy a šatstva, a to v úzkej spolupráci s Slovenskou humanitnou radou a Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Pomocnú ruku naďalej podávajú aj dobrovoľný hasiči či miestny pán farár.

Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave posilnilo, ihneď od zavedenia hraničných kontrol s ČR, výkon služby v prihraničných oblastiach, aby nedochádzalo k narušovaniu verejného poriadku.

Polícia neustále sleduje intenzitu a toky migračných vĺn. Na základe vytypovaných miest, v ktorých dochádza k zvýšenej koncentrácií osôb, sústreďujeme naše sily a prostriedky. V súčasnosti polícia venuje zvýšenú pozornosť Železničnej stanici Kúty, kde je situácia najzávažnejšia.

Polícia, v súvislosti s množstvom osôb, ktoré sa zdržiavajú priamo v priestoroch železničnej stanice, úzko spolupracovala na vybudovaní dočasného stanového mestečka aj s Okresným úradom Senica. O súčinnosť sme požiadali aj kolegov z HaZZ, ktorí tieto stany zabezpečili a v spolupráci s dobrovoľnými hasičmi aj postavili.

Policajti v súčasnosti neevidujú žiadne protiprávne konanie zo strany migrujúcich osôb.

Ďakujeme všetkým, ktorí podali pomocnú ruku pri riešení tejto situácie.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Paráda.. Rozrastá sa nám tu džungla ako v Calais.
    Môžeme sa poďakovať nášmu ministrovi vnútra, že miesto toho, aby zaviedol kontroly na hraniach s Maďarskom, hneď ako ČR a AT avizovali s nami alebo krátko po tom, ako sa začali množiť priesaky.., tak on ich tu ide uskladňovať.
    Super. A z čoho ich tu akože budeme živiť, keď naši ľudia čoskoro začnú kapať na energetickú krízu?

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img