ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

Mega záťah NAKA voči organizovanej skupine obchodujúcej s drogami. Prepojenie na Sereď sa potvrdilo.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR  |MM|  Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) dňa 27.10.2022 až 28.10.2022 v súčinnosti s príslušníkmi Útvaru osobitného určenia a Policajného pohotovostného útvaru KR PZ Trenčín vykonali policajnú akciu s krycím názvom „CIRKUS“. Akcia bola zameraná na odhalenie organizovanej skupiny páchajúcej závažnú drogovú trestnú činnosť.

Dňa 27.10.2022 v popoludňajších hodinách príslušníci NAKA zadržali 11 podozrivých osôb, sedem z nich vyšetrovateľ následne obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi spáchaný formou spolupáchateľstva.

KDE VŠADE PÔSOBILI

V rámci zaisťovacích úkonov policajti vykonali viaceré domové prehliadky a prehliadky vozidiel v Bratislave, Vinosadoch, Šali a v Piešťanoch. V danom prípade bola eliminovaná organizovaná skupina pôsobiaca na teritóriu Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja zaoberajúca sa distribúciou omamnej látky heroín. Túto skupinu mal podľa zdokumentovaného dôkazného stavu zastrešovať, riadiť a koordinovať Dušan B. z Bratislavy.

Ďalší členovia skupiny mali mať na starosti teritórium Trnavského kraja s prepojením na okresy Pezinok, Senec, Piešťany a Hlohovec a teritórium Nitrianskeho kraja a to hlavne okresy Šaľa, Galanta s prepojením na Sereď.

KOĽKO DROG NAŠLI POLICAJTI

Policajti zaistili značné množstvo heroínu, približne 250 gramov heroínu, čo zodpovedá asi 3 000 bežným jednotlivým dávkam drogy. Na všetkých siedmich obvinených spracoval vyšetrovateľ NAKA podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby, ktorý bol prokurátorom akceptovaný a následne príslušný súd rozhodol o vzatí obvinených do väzby. Vo veci sú naďalej vykonávané procesné úkony.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. ničia životy nie len feťákom, ale aj ich rodinám.
    Ako díleri, tak aj užívatelia by ani nemali žiť, je to odpad spoločnosti, ktorý ťahá všetkých okolo sebadolu vodou a ničí všetko dobré okolo seba.

  2. ale no PALKO,krestan a strielal by si do cloveka?to uz ozaj nemas boha pri sebe,chovaj sa slusne nerob synovi hanbu,je velmi smutne,ze syn je slusnejsi ako otec.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img