ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

Polícia prijala opatrenia v súvislosti s konaním spojených volieb

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM| Polícia je pripravená na voľby do orgánov samosprávy obcí a volieb do orgánov samosprávnych krajov v roku 2022 (ďalej len “spojené voľby“). Tie sa budú konať v sobotu, 29. októbra 2022. Prijali sme potrebné bezpečnostné opatrenia, aby nedošlo k narušeniu verejného poriadku, ako aj ďalšie opatrenia, zamerané najmä na ochranu života, zdravia, bezpečnosti osôb a majetku.

Počas spojených volieb bude v teréne viac príslušníkov Policajného zboru  (ďalej len „policajt“). Pozornosť budú venovať aj volebným miestnostiam, aby nedošlo k ich poškodzovaniu a dohliadať budú aj na ochranu sídiel volebných komisií a tiež sídla Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

V mestách a obciach budú dohliadať na verejný poriadok nielen motorizované, ale aj pešie policajné hliadky. V teréne budú aj policajti kriminálnej polície. V prípade potreby budú pripravené aj ďalšie policajné zložky.

Policajti budú úzko spolupracovať s predsedami príslušných volebných komisií, okresnými úradmi a obcami za účelom zabezpečenia nerušeného a bezproblémového priebehu spojených volieb.

            Akékoľvek poznatky smerujúce k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu spojených volieb je potrebné bezodkladne oznámiť na najbližší útvar Policajného zboru, alebo na číslo polície 158.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img