ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

V princípe mi je jedno, kto bude primátorom. Desí ma len ten, koho do funkcie odporúča Tomčányi

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Napriek naozaj stovkám otázok „koho budem voliť“, napíšem koho určite nebudem. A prečo.

Jedného z kandidátov na post primátora mesta odporúča voliť súčasný primátor Martin Tomčányi. Ním preferovaného kandidáta nepoznám, dostal som sa iba k informáciám, akým spôsobom bol navrhnutý a zvolený do jednej z komisií MsZ a priebežne som sledoval jeho správanie, konanie a vyjadrovanie sa k veciam verejným.

Zaregistroval som zneužitie zámeru na larzenkách, zneužitie dvoch štátnych inštitúcií pri jeho volebnej kampani a osobne som videl kandidátovu reakciu na otázky položené občanom a novinárom. To mi stačí k rozhodnutiu že – nie!

Za väčší problém ale ja osobne považujem práve odporúčanie súčasného primátora a to, že aj jeho volebná kampaň je riešená takpovediac „v rodine“ primátora.

Môj pohľad na Martina Tomčányiho vychádza z osobného poznania jeho osoby ešte z čias socializmu a preto si dovolím vyjadriť svoj názor asi takto:

Tomčányi z môjho pohľadu pre demokraciu, právo a spravodlivosť predstavuje to najzákernejšie a najhoršie zlo, ktoré v meste po desaťročia výrazne ovplyvňuje veci verejné a osudy jednotlivých ľudí a podnikateľov. Posledných dvanásť rokov priamo z pozície primátora mesta.

Odmietam ignorovanie zákonov Tomčányim a obhajovanie ich porušovania. Odmietam nezákonné vyplácanie odmien, NEkonanie tam, kde z pozície primátora a štatutára mesta konať mal a odmietam správu vecí verejných spôsobom jemu vlastným.

Tomčányi kandiduje na post poslanca VÚC v zostave, ktorá je do veľkej miery komická. Jeden zo spolukandidátov sa verejne prezentuje v úbore falošného rytiera na úrovni komiksovej postavičky a druhý ako vidím z rozsudku zverejneného súdom, bol v minulosti právoplatne odsúdený za účasť pri úmyselnom trestnom čine.

Títo volení funkcionári spravujúci mesto a obce svojsky ponímajú demokraciu, právo a spravodlivosť. A ja odmietam, aby do rúk dostali ešte väčšiu moc.

A Tomčányi dokonca podľa vyjadrenia konkrétnej osoby mal v konkrétnom právnom spore cez vplyvné osoby robiť kroky na Okresnom súde s cieľom, aby jedna strana sporu prehrala, nakoľko potrebuje taký rozsudok. Disponujeme záznamom tohto vyjadrenia, no keďže je predmetom vyšetrovania, nemôžeme ho nateraz uverejniť.

Tím kandidujúci na posty poslancov VÚC, na billboardoch, ani inej mne dostupnej reklame nemá uvedené ani strany, ktoré ich podporujú, resp. za ktoré kandidujú.

Chceme transparentnú spoločnosť, voláme po práve a spravodlivosti. Kritizujeme korupciu, ktorá likviduje štát a následne podnikateľov a občanov.

Preto Tomčányiho ani nikoho, s kým kandiduje, či koho odporúča, ja voliť nebudem.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img