ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Policajti chytili 2 opitých kamionistov. Jeden z nich nafúkal nad 1 ‰

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Policajti z oddelenia mýtnej polície dnes ráno zastavili hneď dvoch vodičov nákladných áut, ktorí šoférovali niekoľkotonové kolosy pod vplyvom alkoholu.

Krátko po 07:00 h zastavila policajná hliadka 61 ročného Chorváta na kamióne Scania, ktorý na diaľnici D1 predchádzal iné vozidlá. Policajti ho pri kontrole podrobili aj dychovej skúške, ktorá mala pozitívny výsledok. Cudzinec nafúkal 0,25 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 0,52 promile. Hliadke sa muž nakoniec priznal, že predtým pil víno.

Policajti vodičovi uložili blokovú pokutu, ktorú uhradil na mieste a ďalšiu jazdu mu zakázali.

O pár minút neskôr zastavila druhá hliadka vodiča na nákladiaku DAF, ktorý na hlavnom ťahu z obce Bučany smerom na Trnavu nerešpektoval zákaz vjazdu vozidiel nad 10,5 ton. Policajti 60 ročného Poliaka zastavili a pri dychovej skúške mu v dychu namerali 0,52 mg/l alkoholu, čiže 1,08 promile. Ihneď muža obmedzili na osobnej slobode a previezli na policajné oddelenie.

Prípad si prevzala trnavská vyšetrovateľka, ktorá bude vec riešiť v súvislosti s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ako vodičovi z povolania mu môže hroziť trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

APEL PRE PROFESIONÁLNYCH VODIČOV

Kamionisti, autobusári a ďalší, ktorí pracujete ako profesionálni šoféri, nezabúdajte, že ak si sadnete za volant opití, neprídete len o vodičský preukaz, ale pravdepodobne aj o svoje zamestnanie. Aj po odpykaní trestu zostáva záznam v registri trestov, a pri výbere ďalšieho povolania, napr. profesionálneho vodiča, už nemusíte byť pre potenciálneho zamestnávateľa dôveryhodní. Správajte sa preto zodpovedne a jazdite iba s triezvou hlavou!

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img