ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

Gymnazisti zo Serede na mobilite v španielskej Valencii

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Mgr. Bohdana Renáčová, Mgr. Alžbeta Tabačková / Kto  by nechcel navštíviť slnečné Španielsko, vidieť legendárnu koridu či unikátne oceánografické múzeum najväčšie na svete?

V polovici septembra si túto cestu a zážitky splnilo 5  študentov a 3 pedagógovia našej školy v rámci programu Erasmus +. Projekt pod názvom Prvá pomoc a zdravý životný štýl (v skratke FAHL) je  určený žiakom osemročného gymnázia vo veku 11 – 14 rokov. V spolupráci s troma ďalšími partnerskými školami zo  Severného Macedónska, Portugalska a Španielska sme sa stretli v historickej Valencii.  Počas jedného týždňa sme sa spoločne zúčastnili na tvorivých aktivitách k téme záchrany života a zdravého životného štýlu, spoznávali kultúru i tradičné španielske jedlá, no najmä prostredníctvom anglického jazyka budovali priateľstvá a porovnávali pedagogické skúsenosti.

Študenti kvarty spoznali španielske zvyky priamo v hosťovských rodinách, ktoré im takisto pripravili bohatý individuálny program. Hosťujúca škola Colegio Nuestra Senora Del Socorro a jej projektoví koordinátori Raul a José pripravili pre nás vskutku skvelý program. V prvých dňoch spolupracovali žiaci partnerských škôl na osvojení si niekoľkých manévrov pri podávaní prvej pomoci. Počas ďalších dní mobility sme absolvovali prehliadku pamätihodností  historického centra Valencie sprevádzanú fotografickou súťažou pre žiakov a vychutnali si návštevu oceanária s úžasnými expozíciami podmorského života. Posledný deň nášho pobytu obohatil výlet do prímorského mesta Peniscola a prehliadka tamojšieho hradu, kde sa natáčali časti seriálu Hra o tróny. Okrem pamiatok nás však fascinoval aj výhľad na španielske pobrežie a more.

Sedem dní vo Valencii  v spoločnosti  srdečných a priateľských ľudí i kolegov nás určite nabilo zážitkami a energiou do ďalších študijných a pracovných dní. Je to zároveň inšpirácia k participácii na ďalších projektoch tohto druhu.

Najbližšia mobilita v projekte FAHL čaká našich žiakov a učiteľov v novembri, navštívia Portugalsko.

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img