ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

Toto snáď nemôžu myslieť vážne. Za volant si sadli totálne na mol

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Policajti včera chytili dvoch absolútne nezodpovedných vodičov. Oboch riešime, za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, v tzv. superrýchlom konaní.

Dopraváci zo Senice si krátko pred 16:00 h všimli neobvyklú jazdu vodiča na aute Toyota Hilux. V obci Sekule ho preto policajná hliadka zastavila a pri kontrole ho podrobila aj dychovej skúške. Jej výsledok bol priam neuveriteľný. 43 ročný muž si sadol za volant terénneho auta s 1,46 mg/l alkoholu v dychu. V prepočte ide o hodnotu 3,04 promile. V zmysle zákona mu za takúto jazdu môže hroziť až ročný pobyt vo väzení.

 

CHYTILI SME ALKOHOLOVÉHO RECIDIVISTU

Krátko po polnoci zas policajti zastavovali vodiča na vozidle Audi A4 Avant v meste Dunajská Streda. Ten však na ich znamenie na zastavenie zareagoval presne opačne a rýchlo začal unikať smerom na obec Ohrady. Policajná hliadka muža prenasledovala cez Kútniky až do obce Povoda, kde sa jej ho podarilo zastaviť na poľnej ceste. 21 ročný vodič odmietal s policajtmi spolupracovať, preto voči osobe použili donucovacie prostriedky. Po vystúpení z auta sa dokonca mladík pokúsil o útek. Policajti mu ale nedali šancu, obmedzili ho na osobnej slobode a previezli na policajné oddelenie. Pri dychovej skúške mladý muž nafúkal bezmála 2 promile.

Nepoučiteľný mladík pritom už bol tento rok za obdobný skutok riešený. Za šoférovanie pod vplyvom alkoholu do 1 promile mu bol políciou zadržaný vodičský preukaz. Pred 2 mesiacmi však úspešne absolvoval

preskúšanie a vodičské oprávnenie tak získal späť.

Poverený policajt ho tento krát obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu môže hroziť trest odňatia slobody až na 2 roky.

Je priam neuveriteľné, že aj po nedávnych udalostiach si stále niektorí vodiči sadnú za volant opití. Polícia bude aj naďalej intenzívne kontrolovať vodičov a voči tým, ktorí jazdia pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok, budeme nekompromisne konať. JAZDITE LEN S TRIEZVOU HLAVOU!

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Alkohol je super mozme pit vrazdit deti a budeme free. Toto je justycia ako ma byt. Cely svet nam moze zavidiet ako je nam dobre. Je tu svetovo.

  2. Treba spustit celoslovensku akciu v piti a soferovani.Len odskacu si topolicajti a ty zato nemozu.
    Politici a sudnici a pravnici robia si z nas obycajnych dobry den.Ozaj treba asi spravodlivost po svojom riesit a potom sa preberu snad.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img