ISSN 1337-8481

utorok, 16. júla, 2024

Mestský futbalový štadión je v rozklade. Doslovne…

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď / Netreba dlhú návštevu viac-menej počas dňa opusteného areálu štadióna, aby jeden videl v podstate rozklad tohto športového stánku.  Nie, že by niekedy bol na nejakej vysokej úrovni, no rozpadnutý a nekompletný názov mesta na budove, neuprataný areál, namiesto časti zábradlia na tribúne stavebné zábrany, rozbité sklo na komentátorskej kabíne a v búdke stopy pravdepodobne po výkaloch.

Vyblednuté sedačky a okolo štadióna uskladnené množstvo, ale vážne množstvo rozbitého betónu po búraní. Asi jedinej činnosti, ktorú za dlhé obdobie „rekonštrukcie“ na prvoligový štadión bola mestská spoločnosť schopná vykonať.

Hlavný trávnik na inak rozpadnutom štadióne je (alebo aspoň v čase našej návštevy bol) upravený.

Reklamy sponzorov vyblednuté na rozpadajúcej sa fólii.

Otázka verejnosti – toto je cieľ, ktorý za minuté stovky tisíc Eur mali záujem futbalisti dosiahnuť? O čo vlastne poslancom MsZ Starečkovi a Buchovi, ale aj ostatným tlieskajúcim poslancom a primátorovi Tomčányimu  na pamätnom rokovaní MsZ konanom v kine NOVA  išlo?

Áno, máme na mysli to rokovanie MsZ, na ktorom sa poslanci a verejnosť dozvedeli, za koľko miliónov Eur sa o štadión „oprel“ obchod s drogami a že do seredského futbalu boli zapletení známi zločinci Dórovci dnes odsúdení na dlhoročné tresty za objednávky vrážd.

Áno, stále hovoríme o mestskej nehnuteľnosti, z ktorej mal podľa informácií predložených poslancom byť prvoligový štadión za 4 000 000 či 5 000 000 Eur. Nehovoril niekto následne o 16 000 000, resp. dnes asi 30 000 000 Eur?

Za každou takouto „srandou“ stojí zámer a za ním konkrétne osoby s menami, priezviskami a veľakrát aj zastávanými funkciami. Práve toto je nevyhnutné nahlas pomenovať a vyvodiť zodpovednosť.

Prvoligovému futbalu v Seredi zrazu nastal koniec. Súkromná akciová spoločnosť s dvomi akcionármi (poslanci MsZ Stareček a Bucha) je akosi ticho, Bucha pre zaneprázdnenosť opustil jednu z komisií pri MsZ. Zaneprázdnený Bucha, ale kandiduje ďalej. Stareček nie.

Náhoda?

   

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Doteraz si napísal milión článkov, že do štadióna sa nemajú dávať peniaze. Teraz kritizuješ, že sa tam nedali. Na účte SMS sú cca 2 milióny, ktoré vybavili ľudia z futbalu pre mesto na štadión, teda nie mestské peniaze. Tie peniaze sú stále tam, nikto ich nezobral…

 2. A čo robia 3 roky s tými peniazmi? To mi chces povedať že tento rok došli na to, že to bude stáť 16m??? Veď to im musel povedať na prvom stretnutí projektant, že toto za 4-5 nedáte!
  Len sa to tu tutlalo Bucha všetkým hovoril že vybaví a nevybavil. Boli veľké oči, že tu má byť prvoligový štadión a namiesto toho máme ruiny.
  Málo sa spraviť čo sa dalo.
  Ale ako sa hovorí: Lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. V Seredi to neplatí…

 3. Bucha so Starečkom tie státisíce, rok, čo rok dostávali zožrali? Raz dostali na anglický trávnik, raz na osveltenie, raz na výmenu plastových okien, raz na výmenu sedadiel… Je niečo z toho urobené? Bucha nemá hanby sa znova uchádzať o post poslanca? Jeho drzosť nemá hraníc. Je to jeden nenažranec. Ešte nepredložili vyučtovanie za doteraz vyinkasované peniaze, čo s nimi urobili, kam ich odtafárili.

 4. Bachor povie, že nikto by sa nepustil do štadióna, keď vie, že má stáť 16 miliónov a nemajú ani tri. Ani on toto neurobí. Ale počas rokov, keď sa na zastupiteľstvách, niekoľkokrát, dá sa to dohľadať, poslanci pýtali, koľko to bude stáť, nikto nevedel. Vtedy nebolo šialenstvo dať robiť projekty na 1. ligový štadión…. Púšťať sa s niečoho, čo nikto nevedel, koľko to bude stáť.

 5. Pán Majko,móžte sa hanbiť.Nijak ste neprispel na rozvoj mesta a už vóbec nie na štadión o ktorom tu píšete a podsúvate tu len informácie,ktoré nie sú ničím podložené.Ludí,ktori sa snazili nieco spraviť s našim štadiónom a vybavili aj peniaze,tak ich len očierňujete.Zas a znova,možte sa hanbiť.

 6. Viliam, ty si ťažký prípad. Takže tí ľudia sa snažili niečo spraviť so štadiónom? A čo spravili? Za tie roky ich zábavka zožrala státisíce eur a kde je výsledok? Už stačilo.

 7. Ten štadión je hotové finančne šialenstvo. Poslanci ktorí toto dopustili nemajú čo v zastupiteľstve robiť. A bez “chochmesu” opäť kandidujú ….,.

 8. Ten štadión je hotové finančne šialenstvo. Poslanci ktorí toto dopustili nemajú čo v zastupiteľstve robiť. A bez “chochmesu” opäť kandidujú ….,.
  Štadión je v horšom stave než bol, a realizácia “mega” projektu je nezrealizovateľna!

 9. pocuvaj TAZKY si pripity? to co znamena sa snazili ?snazit sa mozu deti v materskej skolke ked kreslia futbalovu loptu,stadion je predsa dost velky projekt,zvlast na prvu ligu,tam slovo SNAZIT SA,nema co hladat,hocijaky developer by ta za toto slovo vysmial,pri projektoch tohoto tipu sa ide podla presnych schvalenych bodov s dopredu urcenymi financiami,ano pocita sa aj s urcitim % navysenim.

  majko neurobil nic pre mesto?ty tajtrlik ty si co spravil pre mesto?slovo spravit neznamena len fyzicka praca,majko tu poukazuje na vsetky financne podozrive machinacie co si tu vselijaky hajzli dovoluju a hlavne z nasich dani aj z tvojich dani.

  neviem ci si to pochopil,ale mam pocit,ze ti to urcite nedocvakne.

 10. Viliam to čo píšeš o čom?Na tvojom mieste, keď tomu nerozumieš,by som okamžite zmazal komentár!!!Komentuje len to, čomu rozumieš a nerob hanbu máme a otcovi!!!

 11. Chcem sa spýtať Majka..poukazujete na rôzne podozrivé finančné machinacie,máte to riadne zdokumentované a keď áno,podali ste trestné oznámenie,alebo,len varíte z vody..Váš nefanúšik..

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img