ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Kto klame na Ministerstve dopravy SR a NDS?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Tlačová správa UNAS |MM| Únia dopravcov Slovenska-UNAS reaguje na dnešný článok, ktorý vyšiel v médiách ohľadom Mýta. Celých 12 rokov poukazujeme , ako sú dopravcovia okrádaní a toto pokračuje aj za Ministra Dopravy .

Ministerstvo dopravy SR a NDS dobre vedela, že SkyToll-u končí zmluva v roku 2022 a mala 2,5 roka na to, aby sa Mýto spustilo.

Doteraz len všetko zahmlievali a 3 mesiace do konca vypršania zmluvy nie je jasné , ako to s mýtom bude vyzerať.

Treba poukázať na to, že Slovenský dopravcovia za 12 rokov prišli o 1. mld. EUR a vyzerá to tak, že Doležal hrá tvrdo  aby sa nové Mýto nespustilo a ostalo v starých cenách.

UNAS sa zúčastnil viacero rokovaní na MD ako aj náš právny zástupca, ktorý je delegovaný za UNAS na NDS , kde je v komisií na Mýto. Dookola je stále len klamstvo a zavádzanie verejnosti ako aj motoristov.

Keď sa dopravcovia v novom roku preklopia do nového mýtneho systému, drvivá väčšina z nich zrejme iba prejde od SkyTollu k jeho sesterskej firme ITIS Holding. Tá je totiž jednou z firiem, ktoré požiadali o licenciu na EETS.
Ostatné si zrejme budú postupne zvyšovať trhový podiel, ale minimálne na začiatku bude ich úloha oproti ITIS-u/SkyTollu bezvýznamná.
Nové mýto majú teda kontrolovať brány od SkyTollu, modul EETS tiež od SkyTollu a väčšina zákazníkov zostane v rukách SkyTollu.

UNAS vyzýva všetky štátne orgány UVO, Protimonopolný úrad a podobne, aby začali okamžite konať voči MD a NDS, pretože sa opäť blíži to čo sme mali v predchádzajúcom výberovom konaní v roku 2009 a nebudú sa peniaze vracať na opravu ciest ale  skôr   oligarchom, a zaplatia to dopravcovia.

Stanislav Skala
Predseda UNAS a predsedníctvo

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img