ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Slováci budú môcť služobne cestovať do Ománu bez víz

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  Držitelia slovenských  služobných a diplomatických pasov čoskoro budú môcť  do Ománu cestovať bez víz.

Rovnako občania Ománskeho sultanátu, ktorým vydali takéto cestovné doklady, môžu prísť na Slovensko bez víz.  Vyplýva to z dohody medzi vládami oboch krajín o vzájomnom zrušení vízovej povinnosti pre držiteľov diplomatických, špeciálnych a služobných pasov, ktorú dnes na rokovanie vlády predložil minister vnútra SR Roman Mikulec. Vládny kabinet dal materiálu „zelenú“.

Cieľom dohody je posilniť priateľské vzťahy Slovenska a Ománu a uľahčiť cestovanie. Držitelia diplomatických, špeciálnych či služobných pasov budú môcť vstúpiť, prechádzať, zdržiavať sa a opustiť územie štátu druhej zmluvnej strany po dobu nepresahujúcu 90 dní v rámci akéhokoľvek obdobia 180-tich dní bez víz.  Cestovné doklady využívané v rámci dohody  musia mať platnosť o 3 mesiace dlhšiu ako je zamýšľaný dátum odchodu z územia zmluvnej krajiny, musia byť zároveň vydané počas predchádzajúcich 10-tich rokov.

„Je to v záujme zahraničnej politiky našej krajiny,“ spresnil minister vnútra Roman Mikulec. Doplnil, že dohoda sa uzatvára na dobu neurčitú a každá zo zmluvných strán môže úplne či čiastočne pozastaviť jej vykonávanie napríklad z dôvodov národnej bezpečnosti, verejného poriadku a  verejného zdravia.

Dohoda nadobudne platnosť po uplynutí 30 dní od ukončenia vnútroštátnych legislatívnych procesov obidvoch strán. Všetky formálne úkony z nej vyplývajúce zabezpečí ministerstvo vnútra v spolupráci s rezortom diplomacie.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img