ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Počas šoférovania si vybavila videohovor. Policajti jej zobrali vodičák

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM| Od 1. augusta 2022 je totiž v platnosti novela o cestnej premávke, ktorá okrem iného obsahuje je aj sprísnenie sankcií za používanie telefónneho prístroja.

Touto novelou sa obsluhovanie telefónneho prístroja počas vedenia vozidla zaradilo k porušeniam pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom. Napriek tomu sú aj naďalej v cestnej premávke vodiči, ktorých od používania telefónu neodradili ani vyššie sankcie.

Jednou z nich bola aj 34-ročná vodička vozidla zn. BMW X5, ktorá na Malokarpatskej ceste v Bratislave počas vedenia vozidla vybavovala videohovor. S priestupkyňou policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave spísali správu o výsledku objasňovania priestupku, zadržali jej vodičský preukaz a ďalšiu jazdu jej zakázali.
Vodička za svoje konanie bude prejednaná pred správnym orgánom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Chúdiatko, kúpte je poriadne auto.
    Citroën alebo aspoň Daciu.. Tie už majú bluetooth v základnej výbave.
    V BMW si tuším aj za smerovky musíš priplatiť.. Či? 😜

  2. Ahojte oco mal renóltn19 a tiež si naletoval káble z baterky na telefón aby sme mohli hovoriť! A keď ho raz zastavili policajti tak sa u neho informovali ze preco si to nedá patentovať, dnes by bol bohatý

  3. Vega, no vidíš.. Teraz by túto height-tec technológiu ponúknuť automobilkám ako je BMW, Audi a Mercesdes. Lebo podľa toho, čo vidím, sú zrejme poskromne technologicky vybavené vozi, keďže každý retard v nich asi nemá bluetooth a musí mať mobil v ruke alebo na uchu.. 🤷🏼‍♂️

  4. Kazdemu takemuto ko.otovi, alebo ko.otke ten telefon zadrzat na cas potrebny na dokazovanie, pokutu min. 700€ a do skoncenia sudu zakaz soferovat.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img