ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Pravda o Seredi: Chrapúnske verejné útoky na poškodeného a obhajoba Tomčányiho, ktorý nakoniec aj tak uznal protiprávny stav

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Uverejneniu materiálu dokazujúceho nezákonné použitie grafického vizuálu tabuliek súčasným primátorom mesta Ing. Martinom Tomčányim na súkromné účely, predchádzalo odoslanie e-mailu na jeho adresu (súkromnou adresou nedisponujeme) s týmto obsahom:


Milos Majko   pi 8. 7. 14:30 (pred 9 dňami)  komu: primator, seredonline

Dobry den pan Martin Tomcanyi,

iba pred nedavnom som bol upozorneny na skutocnost, ze na svojom SUKROMNOM POZEMKU mas oznacenia, ake boli s predmetnym vizualom zakupene MP Sered. Povedane inak, Tvoj sukromny pozemok je oznaceny vizualom tabuliek, ktore boli vyhotovene mojou firmou VYLUCNE pre pouzitie MP Sered (a dalsimi, ktore tabulky zaplatili) a stranami, ktore tabulky s predmetnym vizualom zakupili.

Autorom vizualu som ja osobne a nemam vedomost, ze by som Ti dal suhlas na vyuzitie mojho autorskeho diela na SUKROMNE UCELY.

Ziadam Ta preto, aby si BEZODKLADNE odstranil zo svojho oplotenia to, co Ti nepatri a aby si ma vo veci kontaktoval za ucelom financneho vyrovnania, kedze k pouzitiu vizualu na Tvoje SUKROMNE UCELY nespochybnitelne doslo.

Milos Majko


 

Zároveň zhruba v rovnakom čase bolo o zneužití vizuálu informované aj vedenie  aj samotnej Mestskej polície v Seredi. Tabuľky s predmetným vizuálom totiž boli zakúpené  mimo iných, aj tunajšou Mestskou políciou, ktorej práve primátor Tomčányi šéfuje.

Článok s videozáznamom bol zverejnený až po cca siedmich hodinách, nakoľko sme Martinovi Tomčányimu chceli dať možnosť na korektné a neverejné upozornenie zareagovať. Nestalo sa. Vyzvaná osoba vo svoj prospech zneužívajúca cudziu prácu a jej výsledky – nereagovala. Primátor mesta Tomčányi na vážnu situáciu teda nereagoval, no článok s video odkazom Tomčányimu nezostal bez povšimnutia.

Pravda o Seredi: Martin Tomčányi výstražné tabuľky používa bez súhlasu autora – VIDEO

V diskusii pod článkom a na sociálnej sieti sa spustila búrlivá diskusia diskutujúcich v drvivej miere verejne osočujúcich, ponižujúcich a kritizujúcich nie osobu Tomčányiho (ľudovo povedané zlodeja) ktorá sa protiprávneho konania dopustila, ale poškodeného – okradnutého, teda obeť jeho konania.

Z diskusie, na ktorú ani poškodený a ani médium nereagovalo a nechalo ju volne plynúť,  vyberáme:

kurbel robi love na seredi v stavebnom materiali pre sered a schovava sa za opoziciu 🙂 majko ma 10000 sledovatelov na svojom portali, normalne sa v nedelu pomodlia a myslia si ze im boh odpusti….. tak tento svet smeruje do p…..

Uz by som vcase pred volbami cakal ze panbozkari a ojebavaci ako kurbel, majko, hanus, kralovic a podobni pridu s niecim prevratnym…… no som sokovany nic sa v tej Seredi nedeje 🙂 Utocia na toho primatora cez ten jeho portal nonstop 🙂 ktovie ako to je??? kurbel s majkom zarobili tolko love, ze uz maju cas cely den sediet pred branou Tomcanyho a fotit tabulky, na miesto pomahania 🙂

Miestny 9. júla 2022, 8:21
ZAS MAJKO POUKAZUJE NA VSETKYCH NAOKOLO ALE NA SEBA PRSTOM NEUKAZE. MAJKO TY BYVALY ŠTBÁCKY ZMRD A TY SI MYSLIS ZE O TEBE NEVIE NIKTO ODKIAL A OD KOHO BERIES PENIAZE A ZACO? POTOM VYMAZAVAS KOMENTARE LEBO SA JEDNAJU PRIAMO O TEBE. A TY SI MYSLIS ZE TY OSTANES PRED LUDMI CISTUCKY AKO LALIA? TU PISAT NEBUDEME NIC ALE VEREJNE POJDE VON A DOBRE VIES CO. MOZES KLUDNE VYMAZAT DALSI KOMENTAR KTORY SA JEDNA O TEBE ALE TO CO POJDE OHLADOM TEBA VON TO NEBUDE V KONENTAROCH ALE VEREJNE TO BUDU LUDIA CITAT A NECHAJ SA PREKVAPIT KDE. A VELMI BUDU PREKVAPEKNY CO SI ROBIL AJ ROBIS AJ KTO TI ZA ROZNE VECI PLATIL PENIAZE A NIE CESTNÝ LUDIA AKO SA PREZENTUJES TY. ŠTBÁCI BOLI NAJVACSIE LUDSKE PODRADNE KURVY KTORYCH MAJU LUDIA NA PAMATI DODNES A TY SI JEDNYM ZNICH. MAJKO COSKORO DAME VON TVOJ CESTNY ZIVOT AKO SA PREZENTUJES A DOBRE VIES ZE SI TO MAL UZ SLUBENE ALE TERAZ JE TOHO VIAC AKO SI MYSLIS. TY POTKAN VED UVIDIS AKE INFORMACIE POJDU O TEBE A TY VELMI DOBRE VIES OCOM PISEM TY ZMRD.

 

A desiatky ďalších príspevkov obsahom útočiacich na poškodeného a nie odsudzujúcich páchateľa nezákonného konania.

 

Za prvých  dvadsaťštyri hodín pod článok pribudlo päťdesiat  diskusných príspevkov.

Keď diskutujúci nezaznamenali reakciu autora čiste faktografického článku, zmenili taktiku. Začali spochybňovať autorské práva, autorstvo k vizuálu a dokonca sa snažili navodiť dojem, že zákon takéto použitie umožňuje. Povedané inak, dokonca úplne „na hulváta“ obhajovali jasnú a „bohapustú“ krádež  vlastníctva iného a teda priamo osobu Tomčányiho, na koho nehnuteľnosti tabuľky v danom momente boli nalepené.

Príspevky  mali aj takýto obsah:

Môžem si urobiť kópiu diela pre seba? Môžem si dielo voľne stiahnuť („download“) z inej stránky?
Vyhotovenie rozmnoženiny zverejneného diela pre súkromnú potrebu

Jedným z najčastejších spôsobov použitia diela a zároveň využitia zákonnej licencie je vyhotovenie rozmnoženiny diela pre súkromnú potrebu (§ 42).

Fyzická osoba môže bez súhlasu autora vyhotoviť rozmnoženinu diela pre svoju súkromnú potrebu a na účel, ktorý nie je priamo ani nepriamo obchodný, pričom za takéto použitie nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu.

To znamená, že osoba si môže bez súhlasu autora legálne vyhotoviť rozmnoženinu napr. hudobného, alebo audiovizuálneho diela (filmu) (napr. „download“) za predpokladu, že túto rozmnoženinu nebude ďalej šíriť (napr. predajom, vypožičiavaním, sprístupňovaním prostredníctvom internetu („upload“) a pod.).

Pre kváder 9. júla 2022, 13:06
sprostý bol tvoj mŕtvy tatko, ktorý sa mal radšej do žihľavy spraviť. Jediný kto tu porušil zákon je p. Majko ktory polepil cudzí majetok a natočil o tom aj video. Kde je daky dôkaz ze p. Majko je autorom vizuálu? To že to on povedal? Tak isto on to mohol okopírovať pred xy rokmi od niekoho, ale to sa už ťažko dokáže keďže tieto tabuľky podla legislatívy sú neplatne. Vravím nezastavam si primátora lebo lebo osobne som proti nemu ale p. Majko to extrémne preháňa.


 

Opätovne žiadna reakcia od autora a tak sa diskutujúci pokúsili diskusiu aspoň presmerovať na inú tému. Tentokrát na prísediaceho na súde.

Pravdepodobne až právnici t.č. primátorovi mesta Tomčányimu vysvetlili, ako sa veci majú a že poškodenému v podstate vyhovuje stav „čím horšie, tým lepšie“ rovnako, ako tomu bolo pri hulvátskej diskusii v minulosti pod článkami týkajúcimi žiadosti o vydanie stavebného povolenia na postavenie stanu a zatlčenie niekoľkých kolíkov k rajčinám. (verejnosť dodnes netuší, čo bolo príčinou žiadostí a vedenie mesta sa tým nepochválilo)

Zrazu negatívna diskusia a odporné a zákerné príspevky skončili a poškodený od Martina Tomčányiho dostal e-mail s týmto obsahom:


Primátor  ut 12. 7. 12:16 (pred 5 dňami)   komu: mne

Pán Miloš Majko,

v zmysle Vašej výzvy zo dňa 8. Júla 2022 Vás žiadam upresniť výšku čiastky za účelom finančného vyrovnania, ktoré žiadate. ( Upozornenia A4 – papier vo fólii sa na plote už nenachádzajú).

S pozdravom

Ing. Martin Tomčányi     Primátor mesta Sereď  Web: www.sered.sk


 

Napriek tomu, že poškodený Martina Tomčányiho kontaktoval ako súkromnú osobu, odpovedal mu Tomčányi,  primátor mesta Sereď. Ako obyčajne, arogancia, bohorovnosť, pocit, že on je Mesto Sereď, alebo ešte stále úplné nepochopenie situácie?

– – –

Martin Tomčányi odstránením tabuliek s protiprávne použitým vizuálom na súkromné účely a žiadosťou o vyčíslenie výšky finančného vyrovnania, teda priznal vinu.

Vo veci obsahu diskusných príspevkov autorov úmyselne uvádzajúcich zjavné klamstvo a informácie cielene dehonestujúce poškodeného, pravdepodobne podáme trestné oznámenie.

– – –

Úplnej absencii morálky, etiky, rešpektu pred právami poškodených, absencii zmyslu pre spravodlivosť a zvrátenému vnímaniu fungovania spoločnosti v demokracii, sme venovali tento článok:

“Na to, aby zlo zvíťazilo, stačí málo: aby dobrí ľudia nerobili nič.”

V tejto súvislosti je potrebné zamyslieť sa nad skutočnosťou, prečo nezákonný stav osobne sa dotýkajúci súčasného primátora mesta Ing. Martina Tomčányiho takto zákerne na SOL obhajujú vždy len anonymovia. Z čoho majú strach? Alebo sú si plne vedomí klamstiev, ktorými sa snažia obrániť svojho „chránenca“?

Kedy sa dostane spoločnosť do stavu – „padni komu padni“ a verejná kontrola ignorantov zákonov, zlodejov a tunelárov v politike bude realitou aj pre bežného občana?

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Normálny slušný človek keď niečo podobné urobí tak sa najprv ospravedlní a potom navrhne uhradenie škody. Zdá sa mi že arogancia, ješitnosť a bohorovnosť Tomčányimu nedovolujú sa ospravedlniť. Nuž čo, každý sme nejaký…..

 2. pán Primátor môžete sa hanbiť takto sa správať a vyryžovávať aj z mestskej polície a z práce iných.Obdivujem Pána Majka že má takú trpezlivosť a čaká a píše a poukazuje na tie špinavosti čo tam robíte.Už dávno vás mala vyšetrovať polícia alebo tam voľakoho máte??????Je mi do plaču že žijeme v takomto meste.Pán Majko tu kopu rokov poukazuje na zlé veci a stále s tým nič nerobíme.Poďme pred úrad za primátorom nech už ide tam kde poslal Hanusa aj to tiež protizákone!!!!!!!

 3. Bože prosím nech už tento človek nie je primátorom nášho mesta, porazí ma keď ho zaslepenci zase zvolia … 😱🤮

 4. Poslat mail o sukromnej zalezitosti na primatorovu pracovnu adresu v piatok o 14:30 a tvrdit, ze primator mal 7 hodin na vyjadrenie..to je take majkovske
  Majko..nemyslis, ze si chrapun a bolo to ucelove ?

 5. Milos Majko pi 8. 7. 14:30 (pred 9 dňami) komu: primator, seredonline

  Tomčányiho ste kontaktoval ako súkromnú osobu na email primátora?

 6. Radosť čítať nezmyslí ,iné problémy naozaj mesto nemá v ktorých by bol pán Majko skôr nápomocný . Podaj trestné oznámenie a nikoho tým nezaťažuj tu darmo vyplakávaš ľudom si na posmech toľko inteligencie máš aby si to pochopil !

 7. hluchý peň ty si naozaj hluchýTebe zlodejina primátora asi nič nehovorí lebo ty si asi rovnaký zlodej oko Tomčányi čo ukradol Majkovi jeho vizuálTáto spoločnosť sa tak ľahko nepohne dopredu keď tu je stále dosť hlupákov ako ty alebo tukan

 8. pán Majko je mimoriadne nápomocný tomuto mest, oveľa viac ako ktokoľvek iný keď odhaľuje zlodejiny a iné nezákonnosti Tomčányiho a tým otvára oči aj úplným zadubencom ako si aj ty

 9. Typické pre nášho primátora!
  Porušil som, prepáčte, už sa podobne nič nestane …….. To by ste ťažko čakali! Tak ako v predošlých porušeniach zákona / MsBP, odmeny zástupcovi, kauza Hanus a iné/.
  Ten človek so svojim egom a myslením nemal byt nikdy primátorom!

 10. Majko jasne preukázal že Tomčányi kradne jak taký bezdomovec. Nič mu nie je sväté. Je mu jedno či sa jedná o mestský alebo súkromný majetok. Hlavne že z toho niečo kvapne. Asi pri svojom cca 4000 covom plate je na to odkázaný.

 11. pre tomčányho riťolezov čítajte až to viete.nebojte sa majko volal na mp a tam povedali že to rýchlo vyriešia.nemajte obavy že tý riťolezi hneď tomčánymu nevolali že majú problém lebo tú krádež voľakto zbadal.len tu neobhajujte pankharta který vychováva ďalšieho pankharta čo všetci ťažia len na slušných ľuďoch.sú jako rakovina čo zožiera všetko dokým ju nevyrežeme.nech len solka ide po krku podvodníkom a nezabudnite na ten plastový odpad a tomčány má pozemkov habadej.aj na koníkov. budeme hovoriť lebo my ho poznáme dobre dlho

 12. Pán Kurbel,považujem Vás za celkom solídneho a slušného občana,a verte mi,tadiaľto cesta k Vášmu čo aj najmenšiemu úspechu nevedie.Tu v tomto blogu a stakýmito argumentami rozhodne nie.

 13. Keď niekto prestane kradnúť a zneužívať svoje postavenie nebude o čom písať. Alebo máme všetci držať hubu a len sa nečinne prizerať ako nás niekto okráda?

 14. Susedovi z 18.7.2022 o 7:52. Veru tak! Onoho času vraj v Niklovke ukradol jeden veľký katolík ventil z plynového potrubia, ktoré bolo pod tlakom. Ktovie, kto to vtedy zamietol pod koberec? To len aby sa nezabudlo!

 15. ten pozemok mu odklepli poslanci ktorim z toho tiez nieco kvaplo no nie vsetci ved si pozrite tie hlasovania na zastupitelstvach a konecne otvorte oci koho nevolit

 16. To sedenie pred AB je nehygienické, prach a výfukové spaliny s áut že tam vôbec môže niekto sediet. Dal niekto povolenie na to?

 17. Keď sme si včera večer dali nočné čítanie ale desať článkov o primátorovi sme sa zhrozili.Sam osve článok každý kto podrobne nepozná tie kauzy asi nepochopí alebo sa mu môže zdať ako nejaký útok.Dokopy články ukazujú primátora holého,spoteného.To sme dopadli keď živíme takýchto ľudí.To vidí len Kurbel a Majko?Prečo sa ľudia boja?????

 18. Ty konkrétne budeš veľmi vzdelaný ,sčítaný človek nespomínaj hlupákov a podobných ste si veľmi podobný až si ich nepredstihol v tej svojej aktivite debilnosti !

 19. Pan Majko ja Vam tieto primitivne verbalne utoky mozno aj prajem

  Pokial viem vy ste adminom tejto stranky, a vy umoznujete aby tu kazdy tupec vyjadril nazor..

  ked sa tu anonymne a vulgarne v diskusiach verejne ociernuju ini ludia nevidim ze by ste nejako zasiahli

  Takze si tie “chrapunske verejne utoky” pekne vyzerte

 20. Anonym 18. júla 2022, 15:50 – ciastocne sa mylite.

  Firmu podpalili bratom poslanca Kurbela, ale aj samotnemu poslancovi Kurbelovi.

  Aj podpalenie firmy jeho bratom, ale aj ine takto zakerne ataky mali suvis s poslancom Kurbelom. Ide o vyslovene mafianske modely zastrasovania – osobne mam skusenosti a rodina dlhodobo celi roznym atakom.

  O svojej veci snad viac napise poslanec Kurbel.

 21. Tony Blair 18. júla 2022, 22:03 – som jednym z adminov a som uplne najpasivnejsim z nich.

  Ak je nieco zmazane, resp. stiahnute z diskusie, nie je to preto, ze by vadil obsah – myslim si, ze pod jednym z clankov tejto serie to je dokazane a viditelne to je aj v clanku tomto – ale z dovodu, vyrazneho a spravidla opakovaneho porusenia pravidiel diskusie.

  Ja sa k diskusii spravam rovnako, ako odporucam kazdemu, kto sa citi byt poskodeny – branim sa pravnou cestou.

 22. Pokiaľ primátor použil nálepky od bývalého vraj Štebáka na súkromne účely a ďalej ich nerozmnožoval , nepredával ich, tak podľa môjho názoru sa nedopustil žiadneho porušovania autorských práv vraj bývalého a možno aj súčasného Štebaka …

 23. z toho čo je uverejnené vidím že primátor zákonom chránené značenie ukradol a úpn uverejnil že primátor má otca arizátora.ale na tom istom úpn je napísané že autor s etébé nemá nič čo som si preveril už dávno.v šoporni je starosta čo vykradol škôlku a bol nejakým policajtom.nejako mi to nevychádza.

 24. Nechcem zbytočne konšpirovať, ani nechcem ako cudzinec tento škandálny rozsudok hodnotiť, ale predok bratov Výborných sa pokojne mohol volať Weinberg , Weinberger alebo tak nejak. Lipavský mohol byť Leipziger, Rakušan zase Oesterreicher… áno, aj v “slovenskej” vláde máme Žida /minister zahraničných vecí Korčok, jeho príbuzný šéfuje pochybnému múzeu v mafiánskom meste Sereď/. No a dnes už nebohý foter prezidentky sa hrdil tým, že šéfuje akejsi skupine ” priateľov Izraela”.

 25. Maťo až tak hlboko si klesol že všetko ukradneš a nekúpiš?Žena a decká sa k tebe ešte priznáva?Poznal som ťa od zväzarmu a vtedy si bol iní.J e b e ti od peňazí asi.To tu čítam a som rád že som už dvacat rokov odsťahovaný.Maťo ty si hamba nášho ročníka

 26. Vsetkym sa vam cudujem ze tu tychto komunisticko estebackych pohrobkov velebite.stary Majko ,Tomcanyi,Kurbel, sa velmi dobre poznali, pracovali v Niklovke. Ta ich komedia co tu na vas hraju ich pohrobkovia je neuveritelne smiesna.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img