Policajti zistili na cestách až 450 priestupkov. Viac ako polovica vodičov nedodržala rýchlosť – VIDEO

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Aj policajti Trnavského kraja sa aktívne zúčastnili celoslovenskej policajnej akcie Budík. Okrem ranných kontrol na alkohol, sme si na vodičov posvietili aj v ostatné dni. Špeciálnu akciu v doprave zažili vodiči v okrese Galanta vo štvrtok.

Počas spoločného výkonu sme si na pomoc zavolali aj policajtov z iných okresov, a počas 4 hodinovej akcie zistili policajné hliadky takmer 100 priestupkov v doprave.

 

ZA TÝŽDEŇ SME CELKOVO NARÁTALI 451 priestupkov v doprave, z toho bolo:

–          za rýchlosť – 237 vodičov

–          25 osôb sme riešili dohovorom

–          13 osobám sme zadržali vodičský preukaz

–          6 osôb sa dopustilo trestného činu

–          16 osôb nafúkalo, z toho

–          12 vodičov

–          4 cyklisti

–          29 osôb počas jazdy telefonovalo

–          11 osôb malo zlý tech. stav vozidla

 

POČET ÚMRTÍ NA CESTÁCH STÚPA

V Trnavskom kraji evidujeme na cestách od začiatku roka celkom 621 dopravných nehôd, čo je o 29 viac ako vlani. Negatívny nárast je značný najmä v počte usmrtených osôb na cestách. Kým v roku 202 zomrelo ku konca júna 6 osôb, ich počet sa strojnásobil a k 27. 6. zomrelo až 18 osôb. Najviac úmrtí evidujeme v okrese Dunajská Streda, až 5 osôb.  Vážne a ťažké zranenia utrpelo 18 osôb a ľahké zranenia, do 6 týždňov liečby, malo po nehode 301 osôb, čo je 64 zranených viac ako v roku 2021.

Vzhľadom na negatívny vývoj dopravnej nehodovosti bude polícia v pripravovaných dopravných akciách aj naďalej pokračovať.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Koľko z tých zomrelých mohlo ešte žiť, keby oni sami, alebo iní dodržiavali dopravné predpisy? Čo si dokazujú? Prečo majú doplácať na nespratníkov nevinní?

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img