ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Naša reformná jar 1968 sa zmenila na 20 ročný „dočasný pobyt“, ktorý sa skončil až v prvý letný deň roku 1991

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

prepadli nás v noci, ako tento rok Ukrajinu. Ani vtedy nám okupanti nevyhlásili vojnu. Vraj „bratská pomoc“… teraz „špeciálna operácia“. Čert ako diabol. Mal som 16 rokov a sledoval som s hrôzou, ako tunajší kolaboranti zlikvidovali dubčekovo krídlo a zadupali každý náznak slobody. Naša reformná jar 1968 sa zmenila na 20 ročný „dočasný pobyt“, ktorý sa skončil až v prvý letný deň roku 1991 (21. júna 1991). To som už bol dospelý muž , vlastne v strednom veku (39 rokov), mal som syna, a za sebou roky strávené vo väzení , na výsluchoch a v kotolniach.
Od toho prvého letného dňa, kedy sme poslali okupantov za východné hranice, už prešlo ďalších 31 rokov. Medzičasom sa ich „Sojuz nerušímij“ rozpadol. Ale na Slovensku môžeme na nadobudnutie štátnej suverenity spomínať ako na Pamätný deň iba po druhý krát. Takže pamätajte, ako okupanti zvalcovali dve – tri predošlé generácie. Nedopustite to!

Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img