ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Slovenskí policajti radia občanom, ktorí sa chystajú do Chorvátska

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  Slovenskí policajti minulý týždeň odišli pomáhať turistom do Chorvátska. Už po pár dňoch sa stretli s prípadmi, kedy sa na nich obrátili občania s prosbou o pomoc. Prinášame rady tým, ktorí sa do Chorvátska ešte len chystajú.

V Tučepi poprosili našich policajtov o pomoc slovenskí turisti, do ktorých zozadu narazil chorvátsky vodič. Telefonicky im poradili, čo majú robiť a ako postupovať:

  • V takýchto prípadoch treba v prvom rade zavolať na miesto policajtov, ktorí po spísaní potrebných dokumentov, vydajú protokol o dopravnej nehode. To sa spravidla vykoná na policajnej stanici.
  • Tiež je dôležité požiadať o vydanie potvrdenia o poškodení vozidla. Vďaka tomu sa bez problémov dostanete cez hranice domov.
  • Slovenskí policajti odporúčajú odfotiť poškodenia na vozidlách, tiež zelenú kartu vinníka, vymeniť si s ním kontakt a informovať o udalosti svoju poisťovňu.

 

Slovenskí policajti upozorňujú aj na ďalšie prípady, aby sa naši turisti vyhli nepríjemnostiam:

  • Občiansky preukaz bez fotky (bez podobizne tváre) vydávaný na Slovensku nie je možné použiť ako cestovný doklad (vydáva sa na účely použitia u lekára a v lekárni a NESLÚŽI NA CESTOVANIE). Na cestovanie je potrebný platný občiansky preukaz s fotografiou alebo cestovný doklad (cestovný pas),
  • Upozorňujeme slovenských turistov, aby s vozidlami parkovali len na miestach na to vyhradených a v prípade spoplatneného parkovania si zakúpili lístok s dostatočnou časovou rezervou, inak sa vystavujú riziku finančného postihu, alebo odtiahnutého vozidla,
  • Pozor na zmeny pri platení diaľničného mýta, na niektorých mýtnych staniciach sa od decembra 2021 zaviedla len bezhotovostná úhrada platobnými kartami Diners, Maestro, Master Card, Visa, alebo priamo ENC/ETC zariadením (elektronické platenie mýta).

 Slovenskí policajti budú v Chorvátsku pomáhať v dvoch šesť týždňových intervaloch, v termíne od 15.júna do 30. júla 2022 a od 31. júla do 15. septembra 2022.

Policajti slúžiaci na policajnej stanici v Trogire, Splitsko – Dalmatínske policajné riaditeľstvo, budú vykonávať pešie hliadky v mestách Trogir, Split, Podgora, Brela, Makarska a Tučepi. Budú vykonávať aj motohliadky spoločne s chorvátskou dopravnou políciou na celom teritóriu policajnej stanice Makarska. V prípade núdze budú občanom k dispozícii na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 526.

Policajti slúžiaci na policajnej stanici v Crikvenici, Prímorsko – Goranské policajné riaditeľstvo, budú vykonávať pešie hliadky v mestách Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Baška, Malinska, Mošćenička Draga. Okrem toho budú spoločne s miestnou políciou aj na policajných lodiach na ostrovoch Krk, Cres, Rab a Lošinj. V prípade núdze budú verejnosti k dispozícii na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 525.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img