ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Ide víkend, tak si len tak pre zábavu predstavme, že by sa stal zázrak.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Aby bolo referendum platné, musela by sa ho zúčastniť nadpolovičná väčšina oprávnených voličov. To sa z ôsmich pokusov podarilo zatiaľ iba jediný raz v roku 2003. Referendum vtedy podporovali všetky dôležité politické strany, ktoré sa išli dotrhať, len aby svojich priaznivcov dostali k urnám. Teraz na referendum vyzýva len Smer a mimoparlamentné strany HlasoSmer, SNS a Republika. Keby sme aj uverili prieskumom, aj tak by sme vyše dva milióny dvestotisíc voličov vééľmi ťažko naškriabali. Navyše, doterajšie skúsenosti potvrdili, že je veľký rozdiel medzi odpovedaním na anketovú otázku v prieskume a skutočnou ochotou ísť hlasovať. Tieto jednoduché počty ovláda aj Docent strážnej služby a preto si ani nedal veľkú námahu s formulovaním referendových otázok. A načo aj, keď ide len o signály, ktoré majú vyvolať nádej u trestne stíhaných kumpánov, že nie je všetko stratené a majú teda ešte chvíľu držať huby.
Ide víkend, tak si len tak pre zábavu predstavme, že by sa stal zázrak. Referendum by sa konalo, bolo by platné, voliči by odpovedali „áno“ na otázku: „Súhlasíte s tým, že vláda SR má bezodkladne podať demisiu?“ a vláda by bez kľučkovania demisiu podala.
O automatickom skrátení volebného obdobia však reč v referende nebola, parlament by preto zostal v rovnakej zostave ako doteraz. Po demisii vlády by bolo treba zostaviť nejakú inú vládu s podporou dostatočného počtu súčasných poslancov aby dovládla do riadneho termínu volieb. Tá by bola s vysokou pravdepodobnosťou veľmi podobná tej súčasnej, pretože parlamentné počty nepustia. Alebo možno aj nie, keby sa nejakí poslanci rozhodli prebehnúť na stranu súčasnej opozície. To však môžu urobiť aj bez tohto rýdzo účelového politického cirkusu, ktorý sa FicooPeľľovači budú znova snažiť vydávať za spontánne ľudové hlasovanie.
Účel tejto show celkom pekne vystihol Braňo Bezák.

Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img