ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Rapídny nárast nehôd s chodcami, cyklistami a kolobežkármi. Naopak menej ich bolo s alkoholom

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Polícia zaznamenala za mesiac máj, v rámci Trnavského kraja, celkovo 129 dopravných nehôd, čo je o 3 nehody viac ako v máji minulého roku. Od začiatku roka riešili policajti 498 nehôd, čo je o 64 viac ako vlani.

Najviac nehôd (39) evidujeme v okrese Trnava. Naopak najväčší nárast nehôd sme zaznamenali v okrese Dunajská Streda, kde ich počet stúpol, oproti rovnakému obdobiu minulého roku, na takmer dvojnásobok. Celkovo sme v tomto okrese riešili 25 zrážok.

Príčinou nehôd bolo najčastejšie porušenie povinností vodiča, nesprávna jazda cez križovatku a neprimeraná rýchlosť.

 

V MÁJI NA CESTÁCH ZOMRELI 3 OSOBY

Pri dopravných nehodách podľahli ťažkým zraneniam, rovnako ako v minulom roku, 3 osoby. 2 ľudia zomreli v okrese Dunajská Streda a 1 jazdec na elektrickej kolobežke v okrese Hlohovec.

Ťažké zranenia utrpelo 11 (-1) osôb a 71 (+25) osôb sa pri nehodách zranilo ľahko.

 

15 NEHÔD S CHODCAMI A CYKLISTAMI

11 cyklistov a 4 chodci, z ktorých 2 boli deti, sa stali účastníkmi májových dopravných nehôd. Vinníkmi boli 6 cyklisti, z toho 1 bol opitý, a 1 chodec. Vo zvyšných prípadoch nehody zavinili vodiči.

Za prvých 5 mesiacov tohto roka rapídne narástol počet zrazených chodcov na 27 (+9) osôb, z toho 11 (+5) nehôd sa stalo na priechode pre chodcov. 8 nehôd zavinili samotní chodci.

Cyklisti a kolobežkári zas zavinili od januára 18 dopravných nehôd, čo je o 11 nehôd viac ako za prvých 5 mesiacov v roku 2021. Tretina z nich jazdila pod vplyvom alkoholu.

 

NEHODU ZAVINILO 11 OPITÝCH VODIČOV

11 (-8) dopravných nehôd spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu. Viac ako polovica (6) podgurážených vodičov havarovala v okresoch Trnava a Dunajská Streda.

Počty dopravných nehôd v jednotlivých okresoch Trnavského kraja ( zmena oproti máju 2021

 

Trnava – 39 (-1)

Dunajská Streda – 25 (+12)

Galanta – 17 (-3)

Senica – 12 (-3)

Piešťany – 18 (-7)

Hlohovec – 11 (+5)

Skalica – 7 (0)

 

Na cestách sa vždy správajte zodpovedne a či už ste chodec, cyklista alebo vodič, zbytočne neriskujte. Prajeme vám šťastnú cestu a aby ste sa vždy dostali v poriadku do jej cieľa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img