ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

„Ale prišiel k nám „ruský svet“ a zmaril všetky naše plány, o ktorých sme snívali!““

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img
Anna Epiševa, absolventka charkovskej školy zničenej okupantmi, napísala vo svojom profile:
„… mám 16 rokov… študovala som na 134.škole v Charkove… Mala som tam veľa kamarátov zo školy, boli sme ako jedna veľká rodina…
S dievčatami sme si vyberali šaty a tešili sa, že každý bude veľmi krásny, v deň promócie.
Ale prišiel k nám „ruský svet“ a zmaril všetky naše plány, o ktorých sme snívali!“
Jej teta k tomu dodáva:
„Moja neter mala tento rok maturovať na strednej škole. S kamarátkami si naplánovali promócie, kúpili si šaty a tešili sa na veľký deň…
Potom prišli Rusi. Jej škola bola priamo zasiahnutá a zničená 27. februára 2022. Dnes sa vrátila k tomu, čo zostalo z jej školy a jej plánom na promóciu.
Ďakujem ti, moja drahá Valerie, za to, že si silná a statočná, som taká hrdá na teba a veľmi ťa milujem.“
Anna Epiševa, Charkov
Anna Episheva sa cíti smutne na mieste Kharkiv, Ukraine.
„… мені 16 років… навчалася в школі 134 у Харкові… було дуже багато друзів зі школи, ми були як одна велика сім’я… З дівчатами ми вибирали сукні та раділи, що всі будуть дуже красиві в день випускного. Але до нас прийшoв „рyсский мир“ та зруйнував всі наші плани, про яки ми так мріяли!“ said Valerie.
My niece was supposed to graduate this year from her high school. She and her friends planned the graduation event, bought dresses, and were looking forward to the big day… Then the russians came. Her school was directly hit and destroyed on Feb 27th, 2022. Today she came back to what is left of her school and her plans for the graduation. Thank you, my dear Valerie, for being strong and brave, so proud of you and love you so much.
Glory to Ukraine!
Слава Україні!
Photo made and shared by Valerie’s mom.
© 2022 Image copyright: Valerie and family.
Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. podľa môjho názoru, ak by fašistov od roku 2014 na Donbase nepodporoval Kyjevský režim, EÚ a USA, tak na Ukrajine mohol byť mier !!!

  2. PS.
    podla mojho nazoru, Ty podporujes vraha putina a jeho svoloc a tym padom ja mam pravo vyvrazdit Tvoje deti, znasilnit zenu a dceru a vybombardovat Tvoj dom?

  3. A koho denacifikovali v r.2014 keď im zobrali Krym ? Myslím, že ak by nám maďary zobrali napr. Komárno, tiež by sme sa na maďarov napr. v Galante pozerali inak a vzťahy by boli iné než teraz, myslím že podobne to bolo aj na Ukrajine po anexii Krymu, jednoducho sa tie vsťahy v oblstiach kde žili pohromade rusi a ukrajinci dosť pokazili a keď sa tam našiel niekto kto bol proruský až moc tak si to s ním ukrajici vybavili ručne stručne, niet sa čomu čudovať po anexii, či? Ak by nám zobrali napr. to Komárno tak by sme sa len tak prizerali ako si otvárajú hubu aj napr. v Galante alebo by sme to riešili a potom by na nás zaútočili maďary aby nás denacifikovali … čisto teoretitzujem samozrejme, no skúste sa nad tým zamyslieť … Rusi mali zostať v Rusku už v r. 2014 a bol by pokoj, ale Vladimir chce byť pánom sveta tak pokoj nie je …

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img