ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

NAKA zadržala falošných príslušníkov NAKA

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru dňa 31.05.2022 vykonala policajnú akciu s krycím názvom „KOLEGA“. Policajti zadržali tri osoby podozrivé z obzvlášť závažného zločinu podvodu, spáchaného formou spolupáchateľstva.

Obvinený JUDr. P.P. spoločne s obvineným I.Z. od júna 2020 do septembra 2020 mali podvodným konaním postupne vylákať od poškodeného Ing. V.Š. finančné prostriedky v celkovej výške 198 000 €.

Pred poškodeným a jeho manželkou mali vystupovať ako príslušníci NAKA, pričom obvinený JUDr. P. P. mal prisľúbiť poškodenému za finančnú odplatu vybavenie prepustenia jeho syna z výkonu väzby, do ktorej bol vzatý pre násilnú a drogovú trestnú činnosť.

Tiež mali sľúbiť, že pomôžu vybaviť, aby polícia zastavila údajné preverovanie drogovej trestnej činnosti jeho druhého syna, pričom ani jeden z obvinených nie je a ani nikdy nebol príslušníkom PZ a nemal vplyv na vybavenie alebo rozhodnutie v uvedených veciach.

Po vykonaní neodkladných procesných úkonov bol vyšetrovateľom PZ spracovaný podnet na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby z dôvodov § 71/1a), b), c) TP, ktorý dozorujúci prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava V akceptoval a po podaní návrhu na Okresný súd Bratislava V bolo sudcom pre prípravné konanie rozhodnuté o vzatí dvoch obvinených do vyšetrovacej väzby.

Jedna zadržaná podozrivá osoba bola písomným opatrením vyšetrovateľa PZ v zmysle § 85 ods. 4 TP prepustená zo zadržania na slobodu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img