ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

AKTUÁLNE: Vážna nehoda vlakov pri Vrútkach – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Dnes v podvečer došlo medzi Varínom a Vrútkami k nehode dvoch vlakov. Nehoda má byť vážna a k miestu udalosti smeruje aj minister Doležal.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ

Prezídium HaZZ |  Hasiči momentálne zasahujú pri železničnej nehode, ktorá sa stala na trati v smere zo Žiliny do Vrútok, okres Martin. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že rušeň narazil do odstaveného osobného vlaku.

Na mieste udalosti zasahuje 21 profesionálov z Martina, Žiliny, Trenčína, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a z Bánoviec nad Bebravou a dobrovoľní hasiči z DHZO Sučany, Lipovec, Martin – Priekopa.

Na mieste sa nachádzajú aj dva evakuačné autobusy HaZZ, v ktorých cestujúci nájdu dočasné útočisko.

 

– – –

KR PZ Žilina |  AKTUÁLNE: INFORMÁCIE Z MIESTA ZRÁŽKY VLAKOV

K nehode došlo na trati v smere zo Žiliny do Vrútok. Rušeň narazil do odstaveného osobného vlaku.

Predbežne môžeme vylúčiť akúkoľvek stratu života v súvislosti s nehodou.
Na mieste momentálne zasahujú všetky záchranné zložky. Niekoľko desiatok cestujúcich utrpelo len ľahké zranenia.

 

Doplnenie správy KR PZ Žilina 04.06.2022:

Včera (03.júna)  v čase okolo 18.35 hod. došlo v medzistaničnom úseku železničná stanica Žilina – železničná stanica Vrútky   k železničnej nehode. Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že z doposiaľ presne  nezistených príčin došlo k zrážke manipulačného rušňa so stojacím osobným vlakom.  Ihneď boli na miesto  železničnej nehody vyslané všetky dostupné policajné hliadky aj tím posttraumatickej intervenčnej starostlivosti  Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.  Po železničnej nehode bolo na mieste ošetrených spolu 74 osôb, z toho 34 osôb bolo transportovaných do okolitých nemocníc. 59 osôb bolo ľahko zranených, 11 osôb stredne ťažko zranených a 4 osoby zranené ťažko.

Z dôvodu zasahovania všetkých záchranných zložiek  a zabezpečenia ich voľného  prístupu na miesto nešťastia pri železničnej nehode bola cesta I/18 v oboch smeroch (Žilina – Martin  a Martin Žilina)  na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá.

V súvislosti so železničnou nehodou  vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Martine začal  trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.  Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 2. 000 000,-€.

Presné príčiny ako aj okolnosti železničnej nehody sú v  predmetnom prebiehajúceho vyšetrovania.

 

Foto: Polícia SR

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img