ISSN 1337-8481

piatok, 1. marca, 2024

Začala sezóna samozberu jahôd

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Máme koniec mája a jahody začínajú vo veľkom dozrievať. Určite mi mnohí dajú za pravdu, že jahody kupoené v obchode sa ani zďaleka nevyrovnajú jahodám čerstvo odtrhnutým vo vlastnej záhradke alebo na poli. Sereď má výhodnú polohu a jednou z nich je aj blízkosť jahodových plantáží a tým aj možnosti samozberu tohto chutného ovocia. Prinášame Vám tie najbližšie aj s najnovšími informáciami:

Jahody Vlčkovce

Začiatok samozberu na plantáži prevádzkovatelia očakávajú začiatkom júna. Dozrievanie jahôd totiž veľmi závisí od počasia. Informácie pravidelne uverejňujú na svojej fb stránke, preto ich odporúčame sledovať tu: Facebook Jahody Vlčkovce

Jahody Majcichov

Seredčania po minulé roky často navštevovali aj jahodovisko v Majcichove. Žiaľ tento rok sa jahôdkam na poli nedarilo. Výpadky boli v takej miere ,že nebolo rentabilné dosádzať starý porast, preto sa pestovatelia rozhodli starý porast zaorať a vysadiť novú sadbu jahôd ešte tento rok aby zabezpečili úrodu v roku 2023.

Toto malo dopad aj na sladký hrášok, ktorý tiež zaorali. ALE – tento rok si budete môcť u nich pochutnať na super sladkej kukurici, ktorá bude cca koncom júla.

Pestovatelia Vás o predaji kukurice budú informovať na Facebook Jahody Majcichov

Jahody a Broskyne Majcichov

Na tomto poli jahody už krásne dozreli. Slnečné počasie s občasným výdatným dažďom dopomohlo k tomu, že pestovatelia otvárajú samozber už vo štvrtok 26.05. 2022 od 08:00-17:00 alebo do vyzbierania. POZOR: tento rok sa naoberané jahody predávať nebudú, možný bude iba samozber.

Cena za 1kg/2,50 €.

Informácie budú pridávané priebežne na Facebook Jahody a Broskyne Majcichov

Jahody medzi obcami Majcichov a Hoste

Prvý samozber sa na jahodovisku uskutoční už vo štvrtok 26.5. 2022 a od tohto dátumu jahody môžete zbierať každý deň v čase od 6:00 do 18:00 hodiny.

Čerstvé jahody – 2,50 €/kg
Nazbierané jahody – 4,00 €/kg
Hrášok – 2,50 €/kg

Objednávky na nazbierané jahody nahláste na tel. čísle 0911 654 806

Sledujte informácie na : Jahody Majcichov – Hoste

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img