ISSN 1337-8481

nedeľa, 25. februára, 2024

Generuje preto konflikt a radikalizáciu oboch frontov. Lebo on z konfliktu vyrástol, konfliktom žije a konflikt potrebuje.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img
Ten „prorodinný front“, čo sa formuje okolo návrhov, ktorými v týchto dňoch žije náš parlament, je podľa mňa strategickým krokom k predvolebnej kultúrnej vojne. Matovič je za maskou performera zdatnejším tvorcom politiky, než si väčšina jeho kolegov myslí. A darí sa mu i teraz. Jeho návrhy zrazu elektrizujú celú škálu kresťanských a konzervatívnych inštitúcií. Lebo veď oni dlhodobo bojujú za rodinu. A stačí im slovo Matovičovo. Vo svojej dobrotivej naivite si nekladú otázku, čo je tak prorodinného na tom, ak poskytneme nejaké finančné prilepšenie terajším rodičom, a zaťažíme tak deti a vnukov, ktorí to budú musieť raz splácať? A či by nebolo rozumnejšie a kresťanskejšie viesť všetkých (i seba) k väčšej skromnosti a myslieť viac na budúcnosť, nielen na to, čo sa nám žiada teraz? Oni totiž nemajú tú optiku, že rodičia sú dnešní voliči, a koho budú raz voliť ich deti, to nás (teda Matoviča) teraz nemusí trápiť. Dlhodobá spolupráca umiernených konzervatívcov s umiernenými liberálmi, ktorá, ak sa jej za uplynulé tri desaťročia darilo, tak posúvala Slovensko do civilizovaného sveta, Matovičovej koncepcii politiky nemôže vyhovovať. Generuje preto konflikt a radikalizáciu oboch frontov. Lebo on z konfliktu vyrástol, konfliktom žije a konflikt potrebuje. Varujem preto predovšetkým ľudí vo vedení môjho KDH, aby mu na to nenaleteli! Táto kultúrna vojna uškodí našej vlasti, a ak sa do nej nechá KDH vtiahnuť, tak ako rozvážna samostatná celospoločenská sila úplne stratí význam.
Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img