ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Na bezpečnosť prvej dámy USA dohliadali zložky MV SR, minister Roman Mikulec všetkým poďakoval za prácu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MV SR |MM|  Počas tohto víkendu poctila Slovensko svojou návštevou prvá dáma Spojených štátov amerických Jill Bidenová. Minister vnútra SR Roman Mikulec spolu s premiérom Eduardom Hegerom a jeho manželkou Luciou Hegerovou sprevádzali prvú dámu Spojených štátov na hranici vo Vyšnom Nemeckom.

Jill Bidenová prejavila osobný záujem navštíviť našu východnú hranicu, ktorá je prvým nárazníkom pri prijímaní utečencov prichádzajúcich z vojnou zmietajúcej sa Ukrajiny. Práve minister vnútra riadi Ústredný krízový štáb SR a nadrezortnú pracovnú skupinu, ktorej úlohou je koordinovať  všetky činnosti súvisiace s prílevom osôb z vojnou postihnutej oblasti.

„Chcel by som touto cestou poďakovať všetkým zložkám ministerstva vnútra, ktoré sú počas návštevy manželky amerického v plnom nasadení. Len v Košickom samosprávnom kraji sa o bezpečnosť dnes stará 589 policajtov, ďakujem všetkým za prácu,“ povedal šéf rezortu vnútra Roman Mikulec.

Prvú dámu sprevádzanú predsedom vlády SR Eduardom Hegerom s delegáciou privítal, a priamo na hraničnom priechode Vyšné Nemecké za ministerstvo vnútra informoval riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície Robert Gucký a riaditeľ Hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Jozef Oreský. Pri návšteve sa Jill Bidenová zaujímala ako prebieha proces prijímania utečencov, riešenie prvotných administratívnych úkonov ako aj mechanizmus humanitárnej pomoci, ktoré minister vnútra a ďalší predstavitelia rezortu ozrejmili návštevou samotných pracovísk  a veľkokapacitných stanov vo Vyšnom Nemeckom.

Prvá dáma USA ocenila maximálne nasadenie Slovenska pri plnení a riešení prekážok, s ktorými sa počas migračnej vlny potýkame. Jej obdiv a poďakovanie patrilo aj zložkám ministerstva vnútra: hasičom, policajtom, pracovníkom sekcie krízového riadenia, migračnému úradu, predstaviteľom verejnej správy a mnohým ďalším, ktorí od vypuknutia konfliktu plným nasadením vykonávajú služobnú činnosť spojenú s riešením migrácie na území Slovenska.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img