ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Konečne hliníkový príbor a ďalšie smaltované tabuľky

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Všetko menované skončilo v Múzeu totality pri návšteve pred dvomi rokmi obvyklej nie v múzeu, ale v cestovateľskom klube, v ktorom sme plánovali zahraničné cesty. Prispôsobili sme sa a je čas nielen nové cesty plánovať znovu, ale pripomenúť si aj socialistickú minulosť Československa.

Lívia, Magda a Kamil teda v sobotu navštívili Múzeum totality a Kamil urobil kuriéra pre nové očakávané exponáty získané v Martine od pána, ktorý s týmito starými skvostami kúpil starý dom.

Srdečná vďaka za príjemné posedenie a ďalšie stretnutie už pri nejakej špecialite sľúbenej Ukrajinkou bývajúcou toho času u nás. Keď teda do obľúbenej Odesy na Ukrajinu sa teraz tak ľahko nedostaneme…

       

Možno je to ťažko pochopiteľné, ale na tento aj za socializmu najlacnejší príbor sme čakali niekoľko mesiacov. Každý ho mal a bol tak nezaujímavý a lacný, že všetci ho už dávno vyhodili. Aj za totáča keď takýto príbor zmizol z výžerky alebo závodnej jedálne, vlastne sa nič nestalo. Skončil niekde v robotníckej ubytovni a fungoval až do zodrania. Doslovne.

Nie a nie ho nájsť u známych (každý ho mal, no už aj vyhodil), v bazároch a neobjavil sa ani na nete. Až donedávna, čo sme samozrejme využili. Je v múzeu.

Smaltované tabuľky boli, sú a – už veľmi nebudú. Nahradené sú plastami. Tieto originálne a ešte aj výborne zachovalé, zachované zostanú. Verme že natrvalo.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok
spot_img