ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

V pondelok otvorí svoje brány veľkokapacitné centrum pre cudzincov v Nitre

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|  V pondelok ráno od 8.00 hod. bude cudzincom utekajúcim pred vojnovým konfliktom na Ukrajine k dispozícii ďalšie veľkokapacitné centrum v Nitre, na ulici Akademická 4, GPS súradnice: 48.30614209311307,18.100493431091305.

Po otvorení veľkokapacitných centier v Humennom a v Michalovciach je to už tretie takéto centrum, kde sú cudzinci vybavení bez dlhšieho zdržania, približne do 15 minút.

Veľkokapacitné centrum pre cudzincov v Nitre bude otvorené nepretržite (24/7) od 21.03.2022 od 08.00 hod. a bude vybavovať výlučne cudzincov žiadajúcich o poskytnutie dočasného útočiska.

Zároveň oddelenia cudzineckej polície Policajného zboru v Nitre a v Nových Zámkoch od tejto doby nebudú vybavovať cudzincov žiadajúcich o poskytnutie dočasného útočiska, ale otvoria svoje stránkové pracoviská pre iné kategórie cudzincov.   

Naďalej operatívne vyhodnocujeme aktuálnu situáciu a prijímame opatrenia tak, aby sme čo najviac zefektívnili a urýchlili vybavovacie procesy a čo najskôr pomohli cudzincom utekajúcim z vojnou zmietanej krajiny. Oddelenia cudzineckej polície po celom Slovensku fungujú non stop bez prestávky a aj počas víkendov. Pripravujeme otvorenie aj ďalšieho veľkokapacitného centra v Bratislave a intenzívne pracujeme aj na posilnení pracovísk cudzineckej polície v Banskej Bystrici a v Trnave.

Od 1. marca sme vybavili  takmer 40 000 žiadostí o dočasné útočisko na území Slovenskej republiky. Denne priemerne vydáme 2 800 cudzincom štatút dočasného utečenca.

Výrazný posun, vďaka ktorému sme skrátili čakacie doby na pracoviskách, nastal po spustení elektronickej predregistrácie a QR kódu – ide o elektronický  formulár, ktorý si žiadateľ vyplní pred príchodom na veľkokapacitné centrum alebo na oddelenie cudzineckej polície, čím sa výrazne skráti doba vybavovania.

Na pracoviskách sa snažíme mať osoby ovládajúce ukrajinský jazyk. Preto sme už na niektoré pracoviská zabezpečili aj tlmočníkov, s prekladaním pomáhajú aj študenti z vysokých škôl a dobrovoľníci. Uvítame pomoc s tlmočením aj ďalších dobrovoľníkov, v prípade záujmu sa môžu hlásiť na riaditeľstvách hraničnej a cudzineckej polície v Banskej Bystrici, Prešove a Bratislave, následne budú rozdelení na pracoviská, kde je potrebná ich pomoc.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img