ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

Na výber strednej školy zostávajú už len tri dni

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MŠVVŠ SR |MM|  Deviataci si v týchto dňoch vyberajú strednú školu, na ktorej chcú študovať. Prihlášku si môžu podať maximálne na štyri odbory, z toho najviac dva, ktoré si nevyžadujú overenie nadania a talentu a najviac dva odbory, na ktoré sa robia talentové skúšky. Dôležitý je však aj termín podania prihlášky, ktorý sa zjednotil a platí pre všetky odbory vzdelávania rovnako. Prihlášku je totiž potrebné podať do konca tohto týždňa – 20. marca.

Poradie škôl uvedených v prihláške vyjadruje záujem žiaka, na ktorej strednej škole by chcel študovať. Má to však len informačný charakter pre riaditeľov základných a stredných škôl. Žiaci majú stále možnosť potvrdiť rozhodnutie o prijatí na vzdelávanie v ktorejkoľvek zo škôl, na ktorú boli prijatí. Dôležité je, aby prihláška bola kompletná. Riaditeľ strednej školy totiž môže prijať iba prihlášku, ktorá obsahuje všetky požadované prílohy.

Prihlášku je možné podať elektronicky alebo v listinnej podobe (na tlačive MŠVVaŠ SR) s podpismi oboch zákonných zástupcov. Prihláška je platná aj s podpisom jedného z rodičov, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden z nich, a ak o tejto skutočnosti doručia riaditeľovi strednej školy písomné vyhlásenie, alebo o tomto fakte existuje rozhodnutie súdu.

„Pri výbere strednej školy je dôležité, aby si žiaci vybrali to, čo ich bude baviť a nadchne ich. S výberom pomôže žiakom naša mobilná aplikácia STREDNÁ, kde si môžu spraviť jednoduchý osobnostný test a zistiť, aká stredná škola by sa najlepšie hodila pre nich. V aplikácii nájdu aj informácie o školách a výhody štúdia na každej z nich. Rovnako pomôže diskusia s výchovným poradcom či návšteva danej školy,“ povedal minister školstva Branislav Gröhling.

Blíži sa aj termín prijímacích konaní. Už od 21. marca do 14. apríla 2022 budú stredné športové školy v prvej fáze overovať športové výkony uchádzačov o štúdium. Ďalšie termíny prijímacích skúšok nájdete tu: https://www.minedu.sk/terminy-konania-prijimacich-skusokpre-skolsky-rok-20222023-a-termin-zverejnenia-zoznamu-uchadzacov-podlavysledkov-prijimacieho-konania-pre-skolsky-rok-20222023/

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img