ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Pre ľudí prichádzajúcich z Ukrajiny je spustený špeciálny informačný web ua.gov.sk

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MIRRI |MM|  Pomáhame ľuďom z Ukrajiny utekajúcim pred vojnou. Štátna firma Slovensko IT v spolupráci s ministerstvom vnútra od dnes spúšťa informačný web, ktorý bude vstupnou bránou pre utečencov z Ukrajiny.

„Musíme pomôcť každému, koho sa dotkli zverstvá vojny. Pre ľudí z Ukrajiny, ktorí ušli pred ruskou agresiou, spúšťame od dnešného dňa stránku v ukrajinskom jazyku, kde nájdu všetky potrebné informácie, ako postupovať po prekročení slovenských hraníc a kde hľadať pomoc. Ukrajinci tak nebudú musieť hľadať informácie na rôznych stránkach, všetko nájdu na tomto jednom mieste,“ oznámila vicepremiérka a ministerka informatizácie Veronika Remišová.

Informačnú webovú stránku https://ua.gov.sk vytvorila štátna spoločnosť Slovensko IT, ktorá patrí pod Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR), v spolupráci s Migračným úradom Ministerstva vnútra SR.

Ide o digitálnu vstupnú bránu, kde nájdu občania Ukrajiny všetky potrebné informácie, ktoré im pomôžu zorientovať sa po príchode na Slovensko.

Čo všetko stránka zatiaľ ponúka:

  • často kladené otázky (Čo sa bude diať, keď prekročím slovenskú hranicu? Kde môžem požiadať o dočasné útočisko? Kde môžem požiadať o azyl? Môžem na Slovensku pracovať? Môžu ísť moje deti do školy? Budem za pobyt platiť? Ako to bude so zdravotnou starostlivosťou?…)
  • dôležité kontakty (polícia, hasiči, zdravotná služba, ukrajinská ambasáda…)
  • informácie pre žiadateľov o azyl
  • informácie o hraničných priechodoch

„Postupne budeme stránku vylepšovať a pridávať na ňu všetky dôležité informácie v rámci rôznych rezortov,“ doplnila ministerka Remišová.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img