ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Vyhlásenie lídrov Európskeho parlamentu k Ukrajine

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Spravodajstvo Európskeho parlamentu /   Predsedníčka EP a lídri poslaneckých klubov prijali vo štvrtok vyhlásenie týkajúce sa ruského vojenského útoku na Ukrajinu. Oznámili tiež, že v utorok mimoriadne zasadne Európsky parlament.

Vyhlásenie Konferencie predsedov Európskeho parlamentu, ktorú tvoria predsedníčka EP a lídri politických skupín v Parlamente:

Konferencia predsedov Európskeho parlamentu bola zvolaná predsedníčkou Robertou Metsolou na dnešné ráno, aby prediskutovala našu reakciu na inváziu Ruska na Ukrajinu.

Na výmene názorov sa zúčastnili aj predseda Európskej rady Charles Michel a predsedníčka Európskej komisie Ursula Von der Leyen.

Konferencia predsedov čo najdôraznejšie odsúdila útok Ruska na Ukrajinu. Ukrajina je nezávislá a zvrchovaná krajina a jej územná celistvosť je nespochybniteľná. Táto invázia je neodôvodnená a nezákonná. Je hrozbou pre európsku a regionálnu stabilitu, ako aj pre svetový poriadok založený na pravidlách. Tento útok je zameraný na náš model demokratickej spoločnosti. Nemôže ostať bez odozvy.

Ostávame pevní v našej jednote, v našom odhodlaní a v našej reakcii na nevyprovokovanú ruskú agresiu. Európsky parlament podporuje bezprecedentnú európsku a medzinárodnú reakciu vrátane nových a tvrdých sankcií, ktoré zaistia, že Kremeľ bude za svoje činy braný na zodpovednosť.

Konferencia predsedov vyjadrila plnú solidaritu a podporu Ukrajine a jej ľudu.

Bola prijatá dohoda na zorganizovaní mimoriadnej plenárnej rozpravy v utorok 1. marca 2022.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img