ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

„Modlil sa, aby prežil“ – osobný príbeh o kontakte s vojnou na Ukrajine

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Časopis ŽIVOT ktorý sa do predaja u nás dostane už zajtra, okrem iných zaujímavých článkov na troch stranách  prináša aj materiál  Eriky Szalayovej  „Modlil sa, aby prežil“.

Ide o osobný príbeh človeka netušiaceho čo je vojna, ktorý sa v Odesse na Ukrajine stretol s vojakom vracajúcim sa z frontu na Donbase. Tento vojak vďačný za prežitie oslovil dieťa (netušiac, že ide o cudzinca) a venoval mu dva sväté obrázky, ku ktorým sa na fronte denne modlil vo viere, že vojnu prežije zdravý.

Práve takéto príbehy písané životom sú tými správnymi v čase, kedy ozbrojený konflikt za našimi hranicami hrozí viac menej každým dňom.

Deti sa chcú hrať a chodiť do školy, nie pozerať na otcov vracajúcich sa z frontu bez nôh, rúk či v rakvách…

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img