ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

V roku 2021 polícia v Trnavskom kraji pátrala po 1716 osobách, vypátrala 75 % osôb

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|   V rámci TT kraja sme v roku 2021 v pátraní 1716 osôb, čo je o 100 osôb menej ako v predošlom roku.

z TOHO:
– 1263 bolo hľadaných osôb a 876 osôb sa podarilo vypátrať.
– 453 nezvestných osôb a väčšinu, 405 osôb bolo nájdených.
– v pátraní bolo 254 detí a mládeže do 18 rokov. V prevažnej väčšine išlo o úteky z detských domovov a resocializačných zariadení.
– Pátrači pátrali v 33 prípadoch po totožnosti neznámych ľudských pozostatkov a stotožniť ich sa podarilo v 5 prípadoch.

DÔVODY sú VIACERÉ

◾Pri nezvestných dospelých osobách ide napr. o útek z dôvodu životnej zmeny, keď osoby nechcú zotrvať v doterajšom spôsobe živote
◾u starších osôb evidujeme odchod z domu napr. za spomienkami, kamarátmi
◾strata orientácie v teréne
◾rôzne duševné poruchy osôb
◾osoby si odchodom z domu riešia osobné problémy
◾v prípade hľadaných osôb ide zväčša o úteky pred spravodlivosťou, osoby sa vyhýbajú trestnému konaniu, niektorí nenastúpia na výkon trestu.

Pátranie po DEŤOCH a MLADISTVÝCH má svoje špecifiká.
Najčastejšie evidujeme úteky z domov a resocializačných zariadení. Deti a mládež sa priečia rozhodnutiam súdov a pri vhodnej príležitosti sa snažia utiecť. V prípade únosov, ide zväčša o spory medzi rodičmi.

POZOR MYLNÁ DOMNIENKA
Polícia sa v praxi stretáva s mylnou domnienkou, že s nahlásením osoby treba počkať aspoň 24 h a až potom sa obrátiť na políciu.
Najmä pri deťoch, mládeži, starých alebo psychicky labilnejších osobách odporúčame KONTAKTOVAŤ POLICAJTOV IHNEĎ.
V naliehavej životnej situácii odporúčame neriešiť problém útekom, skôr vyhľadať odbornú pomoc a snažiť sa vyriešiť problém.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img