Pri Novoplaste vodič zrazil srnku, no na mieste nehody nezotrval – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V piatok 7. januára došlo v obci Dolná Streda k stretu motorového vozidla a divoko žijúceho zvieraťa. Vodič na mieste nehody nezotrval a z miesta ušiel. Srnku ležiacu na vozovke spozoroval ďalší vodič, ktorý na miesto privolal políciu. Keďže zviera zrážku neprežilo, polícia kontaktovala členov poľovníckeho zväzu, ktorá telo zvieraťa odstránila.

Ide o úsek cesty, kde by málokto predpokladal výskyt lesnej zvery. Vodič miesto nehody nemusel opustiť úmyselne, možno išlo o neznalosť predpisov. Ak sa už stanete účastníkom podobnej nehody, nikdy miesto zrážky neopúšťajte. Po zrazení takéhoto zvieraťa máte povinnosť kontaktovať políciu. Zrazené zviera, ktoré ostane ležať na ceste, môže zapríčiniť ďalšiu dopravnú nehodu. V takom prípade by vám hrozil súd a niekoľko rokov väzenia.

Pred príchodom polície nezabudnite zapnúť výstražné svetlá a v dostatočnej vzdialenosti umiestnite výstražný trojuholník. Ak sa budete zdržiavať mimo vozidla, majte na sebe reflexnú vestu. Pokuty sa obávať nemusíte, v tomto prípade ide o nehodu nezavinenú vodičom. Policajti následne kontaktujú zástupcov príslušného poľovníckeho združenia a zabezpečia čo najrýchlejšie odstránenie „prekážky na ceste“. V žiadnom prípade si takto uhynuté zviera nemôžete zobrať domov, dopúšťate sa tým regulérneho trestného činu pytliactva.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ  12.01.2022 – vyjadrenie hovorkyne KR PZ Trnava k dopravnej nehode:

Udalosť si prevzali dopravní policajti z Galanty, cez operačné stredisko vyrozumeli poľovného hospodára, ktorý si srnu prevzal.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img