ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Podmienky vstupu na bohoslužby do kostola sv. Jána Krstiteľa v Seredi

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Podľa platného Covid automatu sa obmedzenia v bordových okresoch týkajú aj návštevníkov kostolov. Z rozhodnutia Vlády SR sa na sv. omšiach v Galantskom okrese môže zúčastniť maximálne 100 osôb, ktorí sú zaočkovaní alebo prekonali koronavírus.

– V Seredi budú pre túto skupinu obyvateľov sv. omše v týždni a v sobotu o 7:00 a 17:00 hod. V nedeľu 7:30, 9:00 v Čepeni, 10:30 a 18:00. Pre veriacich, ktorí nahlásili úmysel sv. omše, budú rezervované 6 miest.

– Seredská fara ale nechce vylúčiť z pastoračnej služby tých, ktorí neboli alebo ani nemôžu ísť na vakcínu. Na Slovensku je to až približne 53%. Preto fara vyhradzuje čas na duchovnú službu pre nich v pracovné dni a v sobotu o 18:00 hod. a v nedeľu o 9:00 a 19:00 hod.

– Pri každej sv. omši bude vyhotovený zoznam veriacich formou vloženia lístka s číslom telefónu do pokladničky.

– Pri návšteve kostola je povinné mať respirátor a pri vchode si vydezinfikovať ruky.

– V prípade fyzickej alebo morálnej prekážky zúčastniť sa na sv. omši, tzn. vysoký vek, choroba, zákaz zúčastniť sa sv. omše, nedostatok miesta v kostole alebo veľký strach z ochorenia, nie sme viazaní povinnou účasťou na sv. omši.

– K sv. prijímaniu idú najskôr tí, ktorí prijímajú do rúk. Nech sa zoradia ešte predtým, ako ide kňaz rozdávať sv. prijímanie. Potom nech pristúpia tí, ktorí prijímajú do úst. Ak prijímame do rúk, Eucharistiu je potrebné prijať ešte pred kňazom.

– Trnavský arcibiskup vyzýva v tejto komplikovanej situácii, ktorá vyvoláva napätia medzi ľuďmi, k obnoveniu bratského ducha a životu s Kristom, čo je najlepší prostriedok na prekonanie tohoto ťažkého obdobia.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img