ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Ďalšie predmety do múzea priniesol a daroval Marián Lenický

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď / V utorok popoludní ma oslovením menom prekvapil okoloidúci. Je pravidelným čitateľom SOL a vlastne všetkého, čo sa týka mesta a zaujalo ho nami pripravované Múzeum totality. A že má do múzea pripravené niekoľko zaujímavých vecí prevažne s vojenskou tématikou.

Marián Lenický prišiel na bicykli hneď večer a z rukasku mu trčal veľký Vojenský atlas červenej farby vydaný roku 1975. Priamo v priestoroch múzea vybalil niekoľko mimoriadne zachovalých odznakov, knižky z čias socializmu, preukaz do knižnice, tri diely zoznamov spolupracovníkov s ŠTB  vydané Petrom Cibulkom v necenzurovaných novinách Rudá krávo, vlastný preukaz pioniera a iskry, a dokonca „žlté šnúry pre dozorného útvaru „. Všetko, akoby to ani nemalo viac ako tridsať a niektoré takmer 50 rokov.

Niektoré z kníh sú venované Mariánovi zo školských čias a sú podpísané učiteľom Kapošom.

Marián je výborným partnerom do diskusie nielen o histórii, ale aj o cestovaní. Jeho vedomosti aj o miestach ktoré ešte nenavštívil sú výborné a na debatu nestačili ani štyri hodiny, ktoré medzičasom ubehli.

Za exponáty a príjemný večer srdečná vďaka Martinovi, ktorý sa do múzea určite vráti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Má tam plno preukazov s menom a aj tak mu napíše Martin, paráda. Zažil som Maroša na vojne v Seredi, super človek, všetko mal u prdeli, taký klasik 😁.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img